Sanitka. Na emocích jí dodaly výrazné postavy, říká Jiří Adamec

Na obrazovce České televize se v neděli v podvečer opět objevil velmi úspěšný seriál Sanitka. Jeho děj se odehrává v pražské záchranné službě, a to od roku 1956. Režisérem této legendy byl Jiří Adamec, který se ujal televizního zvtárnění geniálního díla Jiřího Hubače. V hlavní roli se představil Jaromír Hanzlík, Josef Vinklář, Jiří Bartoška, Zlata Adamovská, ale například i Eva Hudečková. Jak dnes Jiří Adamec vzpomíná na silný příběh a herce?

Andrej Babiš: Jak si představuji panovníka?

Bývalý premiér oznámil, že se bude ucházet o post prezidenta. Andrej Babiš má s obrovské zkušenosti, a to nejen v obchodním, ale také politickém světě. Je silnou osobností, kterou jedni adorují a druzí nesnáší. Jak si představuje vládce vysvětlil pro VIPosobnosti.cz.  

Potvrzeno. Karel Havlíček se ve prognóze finanční pomoci vlády nemýlil

V souvislosti s neustále rostoucí cenou elektřiny, plynu premiér přislíbil lidem finanční úlevy. Tato slova potvrdil i ministr financí Zbyněk Stanjura. Ze slibovaných až patnácti tisíc korun možná zůstanou dva tisíce. První otřesy přijdou hned po létě, další během příštího roku, kdy lidé dostanou vyúčtování. To nahraje nejen finančním spekulantům, ale také exekutorů, kteří jsou vždy neúprosní.“Jejich slibům o finančních úlevách se věřit nedá. Zatím vše, co vláda řekla, byly skutečně pouze sliby,“ říká pro VIPosobnosti.cz bývalý ministr dopravy a obchodu Karel Havlíček, který se ve své prognóze zřejmě nemýlil.

111 příběhů Petra Salavy. Některé jsou za hranou

Už více, jak třicet let připravuje Petr Salava stovku nejrůznějších akcí ročně. S osobnostmi zvučných jmen procestoval velký kus světa. Nejen sportovní, kulturní akce, velké koncerty i řadu dětských pořadů, které produkuje ale v roce 2020 ukončil koronavirus. Śéf Amfory se proto pustil do psaní knížky a ne ledajaké.