VIP Interviews

Přečtěte si inspirativní rozhovory s úspěšnými osobnostmi napříč různými profesemi.
Foto: Pixabay

Potvrzeno. Karel Havlíček se ve prognóze finanční pomoci vlády nemýlil

V souvislosti s neustále rostoucí cenou elektřiny, plynu premiér přislíbil lidem finanční úlevy. Tato slova potvrdil i ministr financí Zbyněk Stanjura. Ze slibovaných až patnácti tisíc korun možná zůstanou dva tisíce. První otřesy přijdou hned po létě, další během příštího roku, kdy lidé dostanou vyúčtování. To nahraje nejen finančním spekulantům, ale také exekutorů, kteří jsou vždy neúprosní.“Jejich slibům o finančních úlevách se věřit nedá. Zatím vše, co vláda řekla, byly skutečně pouze sliby,“ říká pro VIPosobnosti.cz bývalý ministr dopravy a obchodu Karel Havlíček, který se ve své prognóze zřejmě nemýlil.

Jak by se žilo Karlu Gottovi v Půlnočním království?

Fenomén Karel Gott by 14. července oslavil 83. narozeniny. Bohužel se jich již nedožil, a tak na zpěváka zavzpomínejme trochu jinak. Rád maloval, byl velký gurmán, miloval život. K jeho koníčkům patřila také historie, o kterou se velmi podrobně zajímal. Jak vnímal celosvětová dění a jak by se Mistrovi žilo v těchto časech? Nejen o tom v rozhovoru se spisovatelkou a produkční Alkou Hájkovou.

Výlet za harrachovskými příšerkami pobaví nejen děti

V Česku ještě stále najdete místa, ze kterých dýchá příjemná atmosféra a máte dojem, že se tady zastavil čas. Některá ubytování jsou citlivě zasazena v nedotčené přírodě, která nabízí nejen úžasný výhled na panorama Krkonoš, ale také možnost relaxace, turistických výletů i lyžování. Dětem udělá radost sám vládce hor, ale i pravý krkonošský bramborák.

Dočkáme se od Petra Fialy pomoci? Jeho slibům o finančních úlevách se věřit nedá, říká Karel Havlíček

Nejen u politiků ještě doznívá projev premiéra Petra Fialy, který byl pro mnohé více, než tristní. Jasnou vizi nenabídl, přesto lidem i firmám slíbil ekonomickou pomoc. Co nás tedy  podle scénáře současné vlády v budoucnu čeká, je jednuché stát v opozici a kritizovat, co odhalila premiérova návštěva Bruselu? Nejen o těchto tématech s Karlem Havlíčkem v exkluzivním rozhovoru pro VIPosobnosti.cz.

Malý atomový zákon. Co vše by podle českého miliardáře umožnil?

Nejen podnikatelé potřebují od státu pomoc. Kde zůstaly ležet jejich žádosti, jak na ně raeguje Ministerstvo financí, v čem se Česká republika v mnoha smyslech vymyká Evropské unii, jaké alternativní zdroje by nám pomohly? Na to odpovídá pro VIPosobnosti.cz  podnikatel Pavel Sehnal.