VIP Interviews

Přečtěte si inspirativní rozhovory s úspěšnými osobnostmi napříč různými profesemi.
Foto: Pixabay

Tajemství královské rodiny pro nás bylo zajímavým poznáním, říka Alka Hájková

Indie, jak ji neznáte. To je vyprávění spisovatelky Alky Hájkové o její cestě do země, odkud pochází. V knize PRAHA – DILLÍ, život mezi dvěma světy popisuje nejen, jak na ni země zapůsobila, ale také vzpomíná na své adoptivní rodiče, české diplomaty, kteří si ji odtud přivezli. S jakými otázkami se musela po příjezdu do Česka vypořádat, jak na ni země zapůsobila a jak vnímá současnou Evropu?

Karle, tohle je otázka na knihu. Ano, napiš ji, říká Voříšek

Zajímavé setkání osobností, které navštívili Indii proběhlo v Českém rozhlase. Karel Voříšek si zamiloval jih, Alka Hájková navštívili své rodné město Dilli a Zlatý trojúhelník. V odlehčeném rozhovoru se dozvíte nejen, že Indie již dávno není špinavá, ale naopak velmi duchovní a rozvíjející se země. Alka Hájková věnovala Indii knihu Praha-Dillí, žiji ve dvou světech, Karel Voříšek knihu Ayurvéda. V čem se doplňují?

Žiji ve dvou světech, říká spisovatelka Alka Hájková

Nová kniha PRAHA-DILLÍ, život mezi dvěma světy, vypráví neobyčejný příběh Indky, která se hříčkou osudu dostane do české diplomatické rodiny. Do rodné Indie se již jako dospělá po mnoha letech vrací. Jak na ni zapůsobila, čím ji obohatila,  a jaké zážitky si odtud odváží? Rozhovor o autenticitě dnešní Indie i z pohledu královské rodiny poskytla autorka Alka Hájková pro časopis Statuss.

Ladislav Jakl: Neradi vidíme, když si někdo v prachárně hraje se sirkami

Recept na snížení cen, zmírnění zdražování, je podle Ladislava Jakla jednoduchý. Vláda může padnout z jediného důvodu. Malost je vlastnost některých politiků, ne zemí. Proč Indie nemá čas blbnout, na co bychom se měli soustředit, o co se starat, abychom byli opět soběstační a zajímavý pro svět? Nejen o těchto tématech v exkluzivním rozhovoru pro VIPosobnosti.cz.