VIP Interviews

Přečtěte si inspirativní rozhovory s úspěšnými osobnostmi napříč různými profesemi.
Foto: Pixabay

Boj o dokument Karel začal. Kdy ho diváci uvidí v České televizi?

K Vánoců patří nejen dárky, nazdobený stromeček a voňavé cukroví. Jejich neodmyslytelnou součástí jsou pohádky. Pamětníci ví, že Štědrý večer se neobešel bez klasiky, tedy Tří oříšků pro Popelku ani vánočního koncertu Karla Gotta. K němu letos přibude na Neflixu dokument Karel. Odvysílá jej také Česká televize a na jaké další pohádky se můžou diváci těšit? Na to odpověděl její programový ředitel Milan Fridrich.

Karel Svoboda: Nikdy jsem nechtěl působit submisivně

Karel Svoboda by v neděli 19. prosince oslavil 83. narozeniny.  Nezapomenutelný člověk, hitmaker, který měl v sobě nadání od Boha, ale také pokoru, slušnost. Proč by za sebe nikdy nenechal zaplatit? Jak na sklonku svého života vzpomínal na svoje začátky, svého přítele a zpěváka Karla Gotta a čím si může umělec zkazit talent…

Kartářka prozradila, jak si správně přát

Pro mnohé z nás je toto období rozjímání, těšení se na Ježíška, dárky a zvyky s tímto časem spojené. Každý z nás si budeme něco přát, ať už na Štědrý den, nebo ke konci roku. Kdy je vhodný čas na rituál, proč svíčku zapalovat sirkou, nesfoukávat ji, odpovídá kartářka Barbara.

Kapky deště nás přivedly k mobilním domkům, říká věštkyně Barbara

Dřevěné maringotky byly po staletí domovem pro světské. Našli v ní svůj svět, domov na čtyřech kolech. Dnes se k tomuto stylu bydlení vracíme. Jen jim říkáme jinak. Jaké to bylo žít v místnosti o pár metrech čtverečních, co nám dnes obytné domečky nabízí k celoročnímu užívání, vypráví Barbora Kočková.