VIP Interviews

Přečtěte si inspirativní rozhovory s úspěšnými osobnostmi napříč různými profesemi.
Foto: Pixabay

Každému, kdo bude chtít napodobit Gotta, bude něco z Karla scházet, říká Bohuš Matuš

Karel Gott by dnes oslavil 84. narozeniny. Bohužel nás před čtyřmi lety tento fenomén opustil. Přesto, že se někteří zpěváci snaží Gotta napodobit, podle Bohuše Matuše všem to, co měl Mistr navíc schází. Sám skvělý zpěvák, který má dnes plné sály Karla Gotta obdivuje a respektuje. Má v sobě pokoru, která mu nedovoluje stát se dalším Gottem. „Už když zemřel Karel Svobda, cítil jsem strašný úpadek energie tady té krásy,“ říká v rozhovoru pro VIPosobnosti.cz Bohuš Matuš, který oslaví za pár týdnů životní jubileum.

Spisovatel Arnošt Lustig: O Gottovi jsem knihu nedopsal. Egon Ervín Kisch měl pravdu

Osobnosti, na které se nazpomíná. Karel Gott a Arnošt Lustig. Zpěváka, který by oslavil 84. narozeniny měl Arnošt Lustig rád. Společně se setkávali v restauracích, ale i doma u Gotta, kde to legrací a židovskými vtipy jen hýřilo. O svém kamarádovi se spisovatel rozpovídal v knize O umění vycházet s lidmi, jak to vidí slavní. VIPosobnosti.cz vám exkluzivně přináší úryvek z rozhovoru, který vznikl v roce 2004.

Lidé mě vnímají víc jako diskotékového zpěváka a skladatele než jazzmana, říká Michal David

Dobytí Bastily, narození zpěváka Michala Davida, ale i Karla Gotta. Právě 14. červenec je dnem, kdy je opravdu co slavit. Málokdo už asi dnes o Michalu Davidovi asi ví, že patří k naším nejlepším jazzovým pianistům. Proč hitmakera nakonec zavál život jinam, která léta mu přinesla štěstí a úspěch, na jaké koncerty dnes lidi rádi chodí? Nejen o těchto tématech s králem diskoték v exkluzivním rozhovoru pro VIPosobnosti.cz.

Michael Jackson si do Prahy přivezl obrovskou skříň. Co ukrývala, prozradil šéfkuchař světového formátu

Prezident Asociace kuchařů a cukrářů Miroslav Kubec začínal od píky, proto velmi dobře ví, co kuchařské řemeslo obnáší. Své profesní zkušenosti sbírá průběžně po celém ve světě. „Ne všechny místní zvyklosti si můžete přenést domů, ale díky nim jsem flexibilnější, mám dostatek invence,“ říká celebrita mezi kuchaři, která v Praze vařila pro nejednu světovou osobnost. Nyní se kuchař světového formátu rozhodl spolupracovat se secesní perlou Prahy, Obecním domem.

Indie je tak mystická, zajímavá země, plná energie, něčeho nepopsatelného, že na její poznání by mi nestačil ani jeden celý život, říká Alka Hájková

Indie, magická, hrozná a vlastně nepopsatelná. Svět tak rozmanitý, vzdálený a přesto blízký. V Evropě je přece většina jazyků… indoevropských. Jejich vzdáleným prapředkem hovořili dávní Árijci, Árjové, kteří před několika tisíci lety dobyli a osídlili Indii, Írán a sousední země…. Svět starobylý a moderní. Plný rozporů a způsobeným dědictvím minulosti.

Od koní si odskočím do divadla. Jen kdyby bylo víc šero, říká Václav Vydra

Herec, který nezkazí žádnou legraci. Jeho životní nadhled, láska ke koním a divadle je obdivuhodná. V současné době Václava Vydru můžeme vidět ve Hvězdném létě divadla Kalich, které nabízí pohodové večery a skvělé komedie na prestižní zastřešené letní scéně. Proč se mu na na ní nehraje nejlépe a jak stráví léto? Nejen o tom exkluzivně pro VIPosobnosti.cz.