Společnost

Podívejte se s námi, jak žijí, baví se či pracují slavní. Co se děje ve společnosti. Nahlédněte do historie zajímavých míst.

Prezident Petr Pavel otevřel Lány veřejnosti a přijal lidi z regionů

Zámek Lány byl až dosud pro veřejnost uzavřen. Petr Pavel tento barokní skvost otevřel návštěvníkům, kteří si rádi prohlédnou nejen interiér, ale také přilehlý park, palmový skleník a rybník. Nachází se v obci Lány uprostřed křivoklátských lesů nedaleko Prahy  a od roku 1921 je oficiálním letním sídlem prezidentů České republiky.

Václav Hudeček o spolupráci s Karlem Gottem. Nabídka Ládi Štaidla se nesetkala u mého otce s pochopením

Karel Gott v tónech vážné hudby. Jedna z kapitol knihy KAREL-Příběhy z Trezoru. „Měl jsem štěstí, neboť mým pedagogem se stal Šaljapinův žák, tenorista Konstantin Karenin, který byl velmi tolerantním a rychle rozpoznal, že mě to táhne k jazzu a moderní populární hudbě…“ Přesto rád během své profesní dráhy častokrát zavítal do světa opery a operety. Baroko, renesance i například romantismus. Mezi jeho oblíbené autory patřili Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Petr Iljič Čajkovskij či skladatel převážně duchovních děl Gioacchino Rossini.

Gottovi zdražil obchod starožitnost před očima, vzpomíná zpěvákova hospodyně

Zpěvák by 14. července oslavil 85 narozeniny. Za svůj život zažil bezpočet různých situací. Na jednu z nich zavzpomínala v knize KAREL-Příběhy z Trezoru jeho jevanská hospodyně Blanka Francová.Kromě ní na Karla Gotta zavzpomínal v knize například Václav Hudeček, Karel Vágner, Felix Slováček a další osobnosti, se kterými umělec léta spolupracoval.