Společnost

Jak žijí, baví se či pracují slavní
Foto: Pixabay

Dokument Karel. Jaký vzkaz Mistr posílá svým fanouškům?

Dlouho očekávaný dokument, který poodhaluje především poslední roky vážně nemocného zpěváka, odvysílá Česká televize již 15. ledna. Karel Gott byl člověk, který rozdával radost, naději i dobrou náladu. Jeho skromnost, radost ze života,um, profesionalita má dodnes nevídaný přesah. Svým fanouškům nejen pro tyto vlastnosti stále chybí a čas ukazuje, jak nenahraditelný opravdu je.

Autor textu Jdi za štěstím, Zdeněk Borovec by oslavil 90. narozeniny

Textař, libretista s obrovským talentem i šarmem, Zdeněk Borovec se narodil 7. ledna 1932. Z jeho pera pochází nezapomenutelné texty, kterým vdechli život špičkoví umělci a dodnes patří k uměleckým skvostům.ým vdechli život špičkový umělci a dodnes patří k uměleckým skvostům.

Marek Lambora v roli otce. Jak se s ní vypořádá?

Poslední sezóna v oblíbeném seriálu Slunečná přinese dramatické chvíle, dvě svatby i starosti o trojčata, která si Janek s Týnou už hýčkají doma. Jak se budou dál vyvíjet intriky, o kterých v seriálu není nouze?

Marie Terezie. Vladařka, která se nenaučila jazyku českému

Byla dcerou římského císaře Karla VI. a císařovny Alžběty Kristýny. Jazykově velmi nadaná Marie Terezie se již od dětství učila několika jazykům. Mimo jiné ve francouzštině, španělštině a italštině, ovládala i jazyk latinský. Je zajímavé, že se českému a maďarskému jazyku nikdy nenaučila. Již ve svých devatenácti letech se provdala za Františka Štěpána Lotrinského, kterého velmi milovala a porodila mu 16 dětí. Ten ji oslovoval Rézi. Narozdíl od své vladařky se věnoval raději podnikání.