Společnost

Podívejte se s námi, jak žijí, baví se či pracují slavní. Co se děje ve společnosti. Nahlédněte do historie zajímavých míst.

Prezident Pavel odletěl do USA. Vystoupí v NATO, návštíví baseballový zápas

Prezident republiky Petr Pavel v pondělí 8. července 2024 odcestoval na pracovní cestu do USA, kde povede delegaci České republiky na summit NATO, který se bude konat ve dnech 9. až 11. července 2024 ve Washingtonu. Součástí programu je i slavnostní společenská akce k připomenutí 75. výročí založení NATO včetně večeře, kterou hostí prezident J. Biden v Bílém domě.

Předpokládáme, že tým pro odbavování kufrů bude navýšen, říká Jiří Pos. Ve hře je i parkovné

„V neděli večer došlo k neplánované kumulaci příletů na pražské letiště. Místo sedmnácti letů jich handling potřeboval odbavit osmadvacet během čtyř hodin,“ vysvětluje dále Pos. Cestující, kteří přilétají do Prahy by měli sledovat displej nad prostorem, kde se vykládají zavazadla. Objeví se na nich, zda mají na kufry čekat nebo jim bude doručen následně domů. Je ale zapotřebí vyplnit formulář, který jim nabídne letištní personál.

Jaroslav Plesl naposledy v Hamletovi. Letní shakespearovské slavnosti odstartovaly

Letní shakespearovské slavnosti, nejstarší divadelní přehlídka pod širým nebem, začaly ve středu večer premiérou komedie Marná lásky snaha. Ta zahájila letní sezónu plnou oblíbených Shakespearových her, od bláznivých komedií až po srdcervoucí tragédie. Marná lásky snaha se na Pražském hradě hraje do 19. července, na konci srpna se vrátí a 7. září festival zakončí. Generálním partnerem festivalu je krásných 25 let skupina PPF, jejíž podpora každoročně umožňuje oslavu bardových kultovních děl.