Společnost

Jak žijí, baví se či pracují slavní
Koncert agentura VIP osobnosti | Foto: Milan Ležák

Vydejte se ve sváteční den nejen do Obrazárny Pražského hradu

Dne 1. ledna 2023 je pro návštěvníky připraven den otevřených dveří v novém Muzeu Řádu Bílého lva. Bude také  znovuotevřena Obrazárna Pražského hradu, v níž jsou mimo jiné vystavena díla z proslulých sbírek císaře Rudolfa II. Mezi více než stovkou unikátních děl nechybí obrazy Tiziana, Aachena či Rubense. Jsou zde vystavena díla starých mistrů německé, italské a nizozemské renesance i manýrismu, obrazy středoevropského a holandského baroka. 

Karel Gott málem utekl z natáčení Silvestra

Je tomu přesně 11 let, kdy se naposledy vysílal silvestrovský pořad přímým přenosem. Tehdy se natáčel v aquaparku v Čestlicích, režie se ujal Jiří Adamec. O adrenalin ani horko nebyla nouze. Hlavní hvězdou večera byl samozřejmě Karel Gott.

Jak se točil oblíbený Silvestr s Vladimírem Menšíkem?

Zábava na Silvestra měla velkou, snad až obrovskou sledovanost a úroveň. A to hned z několika důvodů. Diváci si ji tehdy oblíbili, protože pořady moderoval nezapomenutelný herec, bavič Vladimír Menšík a v hledišti seděly tehdejší hvězdy, které se střídaly i na pódiu, aby vytvořily kompaktní celek, přinášející humor a zábavu. Takhle vzpomíná autorka v knize Tanec mezi Mistry.

Nehoda na lyžích vás může přijít draho nejen finančně. Jak tomu předejít?

Každoročně se na lyžařských svazích stává velké množství nehod. A to nejen neopatrnou jízdou, přeceněním vlastních fyzických sil, ale také vzájemnou neohleduplností  a arogancí některých lyžadřů. Způsobená zranění můžou být vážná a nakonec velmi drahá. Důležité je nejen úrazové pojištění, ale také péče o tělo i lyžařskou výbavu.

Tohle by nám Karel neodpustil, zavzpomínal na hitmakera Slováček

Dne 17. prosince se v roce 1938 narodil Karel Svoboda. Od dětství hrál na klavír a po studiu střední školy studoval na Fakultě všeobecného lékařství UK stomatologii. Nakonec se ale přeci jen začal věnovat hudbě. „Já osobně jsem měl tvrdou výchovu, i když láska v rodině nechyběla. Můj otec byl vídeňský Čech, tzv. stará škola. Svým rodičům ještě vykal. A ve spojení s nekompromisní matkou mě byla dána do vínku určitá pokora a respekt k okolí při zachování vlastní suverenity,“ řekl do knihy O umění vycházet s lidmi v roce 2004 skladatel. „Jako muzikant jsem začínal jako spoluzakladatel a člen skupiny Mefisto

Mikka Hakkinen navštívil Prahu, aby udělal radost fanouškům F1

Říká se mu Létající Fin a je legenda. Dvojnásobný mistr světa v závodech formule F1 znají ho snad všichni. Nyní Mikka Häkkinen přijel do Prahy jen proto, aby pokřtil ojedinělou knihu F1 Greats, ve které se poprvé objeví všichni mistři světa formule 1 pohromadě. Zároveň představil i kalendář z dílny výtvarníka Jiřího Rameše, ve kterém je i jeho portrét.

Janžurové připomněla výstava orchidejí Karla Gotta

V botanické zahradě v Praze se otevřela výstava orchidejí, kterou slavnostně zahájila Iva Janžurová se svými dcerami. Tentokrát nás zavedla do Vietnamu, protože je skutečnou rostlinnou pokladnicí světa. Ze slzami při této příležitosti zavzpomínala herečka...

Ukázat více →