Společnost

Podívejte se s námi, jak žijí, baví se či pracují slavní. Co se děje ve společnosti. Nahlédněte do historie zajímavých míst.

Prezident v Karlovarském kraji debatoval o destabilizující chudobě i problémech vzdělávání v regionu

Prezident Petr Pavel dnes zakončil dvoudenní návštěvu Karlovarského kraje. Byla to jeho druhá návštěva v tomto kraji od zvolení, první ale proběhla ještě před inaugurací, proto do Karlovarského kraje zamířil podruhé a tentokrát svůj program zaměřil především na pracovní setkáníPrezident Petr Pavel dnes zakončil dvoudenní návštěvu Karlovarského kraje. Byla to jeho druhá návštěva v tomto kraji od zvolení, první ale proběhla ještě před inaugurací, proto do Karlovarského kraje zamířil podruhé a tentokrát svůj program zaměřil především na pracovní setkání

Svatovítská katedrála prochází restaurováním od roku 1973

V katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha bude v červnu zahájeno několik druhů restaurátorských prací. Ty na okenní vitráži s námětem Nejsvětější Trojice započaly již nyní, aktuálně probíhá také monitoring mozaiky Posledního soudu na Zlaté bráně katedrály. Rovněž probíhá celková obnova soklových partií po celém obvodu stavby a začíná se stavět lešení při jihozápadní věži, které bude využito pro další etapu péče o vnější plášť a umožní i revizi a ošetření několika figurálních chrličů.

Eurovolby vyhrálo ANO. Bude líp?

Otázka, která přiměla nejen voliče v Čechách přijít k letošním Evropským volbám. Změny nakonec přinesly. U nás vyhrálo Hnutí Ano a překvapila také koalice Přísaha a Motoristé sobě v čele s Filipem Turkem, ale také rekordní účast.  Jak noví kandidáti ovládnou Brusel ale ukáže až čas.

Střechy Křižíkových pavilonů Na Výstavišti se proměnily v zelené pobytové terasy pro relax, zábavu i akce

Na Výstavišti v Praze byla dokončena další rekonstrukce, a to střech Křižíkových pavilonů, které nově nabízejí místo pro relax i akce v zeleni. Revitalizací střech tak byla zakončena rekonstrukce Křižíkových pavilonů. Nové zelené pobytové terasy nabídnou přes 6 000 m2 ploch pro veřejné i soukromé akce, relax a setkávání lidí, kdy se mohou návštěvníci občerstvit v novém bistru Terasa 67. Partnerem jedné z teras je společnost Škoda Auto, která místo obohatí třeba o houpačky pro děti nebo lavičku se solární střechou pro dobíjení. Dodavatelem zeleně jsou Pražské služby. Terasy budou otevřeny celoročně.

Takové VIP si snad ta zmrzlina ani nezasloužila, říkají osobnosti

Frozen Bliss. Pečenou zmrzlinu nabízí Obecní dům, a to v jedné z nejkrásnějších secesních restaurací v Evropě. Nejen zde, ale i vedle v kavárně se scházely významné osobnosti napříč profesemi. Cateringová firma Vyšehrad 2000 tady již desítky let připravuje pro své hosty gastronomické lahůdky mezi které patří i vlastní výroba zmrzliny. Ta se připravuje denně čerstvá a je hotová za 15 minut. Zákazníci si ji můžou sníst jak tady, tak si ji můžou odnést v termo krabičce domů nebo do kanceláře.