Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
kostky
Foto: Pixabay

Bájný Vyšehrad. Místo s neuvěřitelnou historií a energií

Nad pravým břehem Vltavy se na skále nachází historické hradiště Vyšehrad. Knížecí hradiště podle pověstí založil v 10. století Krok.  Na strmé skále přikázal vykácet les a vystavět tam hrad. Když kníže zemřel, vlády se ujala jeho dcera Libuše. Už tehdy se Praha stala rozvíjejícím městem, a tak Vyšehrad Karel IV. přestavěl a propojil s Novým Městem. Roku 1420 byl hrad vypálen husity a v 17. století přestavěn na barokní pevnost.  Lidé toto místo navštěvují nejen kvůli bájné legendě o Šemíkovi, ale také pozitivní energii, která se zde nachází. Právě Čertův sloup je spojován s velkým množstvím pověr.

Skvělé steaky i sportovní vyžití. Areál navštívil i Karel Gott

Přemýšlíte kam výlet, jak a kde si odpočinout? Jen pár kilometrů za Prahou na vás čeká příjemný areál, kde si všestranně zasportujete i skvěle najíte. Pro děti jsou tu k vidění v menší zoologické zahradě zvířátka. Areál podporuje golfovým turnajem také Nadační fond Slunce pro všechny.

Secesní perly zdobí svojí impozantností centrum Prahy

Historická Praha. Skvost, který jezdí obdivovat lidé z celého světa. Má své genius loci, příběhy i osobnosti, které za jejím vznikem stály. Patří k nim například hotel Paříž a Obecní dům. Tyto secesní perly se můžou pyšnit nejen svojí atmosférou, ale také výtečnou gastronomií.

V kartářství neexistuje žádná jistota. Kde ji tedy hledat?

Navštěvujeme nejen psychology a psychiatry, ale také kartáře, kde se cítíme více anonymně. Najít opravdu zkušeného kartáře je velmi těžké. Někteří se tomuto řemeslu věnují především pro peníze, mají předem naučené fráze, odpovědi, které se více méně opakují. Je pomoc, rady kartářů na rozdíl od medicíny postaveny pouze na víře? Jaké jsou rozdíly nejen v rozeznání diagnózy, ale i následné léčbě? O tom již více indický učitel Ajay Laxman Bobade, který studoval jógskou a védskou filozofii v Arsha Vidya Gurukulam. Dnes ji přednáší ve své organizaci Yuga-Surya v České republice.

Svatý grál. Byl to kalich nebo posvátný talíř?

Ve španělské Valencii stojí úctyhodná katedrála, která skrývá tajuplný zlatý kalich zdobený vzácnými kameny. Tento historický objekt nevyčíslitelné hodnoty je považován za legendární svatý grál. Přesto existují i jiné artefakty z různých koutů světa, o kterých se říká to samé.

Hledáme v životě opravdu štěstí nebo jen potěšení?

Jak docílit svých přání? Všichni chceme být zdraví a šťastní. Je to součást našich přání druhým k narozeninám, Vánocům, novému roku apod. V cestě za těmito potřebami ale máme trochu zmatek. „Myslíte si, že čokoládový dort, auto, vám přinese dlouhodobé štěstí?