Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
Knihy
Foto: Pixabay

Myší expres aneb kde se vzalo označení „paštikáři“. Čedok slaví 104 let od založení

Nejstarší tuzemská cestovní kancelář slaví tento víkend už 104. výročí od svého vzniku, právě od července roku 1920 se začal psát hlavní příběh Čedoku v tuzemsku, ale i za hranicemi. Za tu dobu zaznamenal svět, turismus i sám Čedok řadu velkých změn, cestovní ruch se kompletně proměnil a cestovní kancelář byla za více než století u různých hospodářských, politických i historických událostí. Kočáry tažené koňmi a okružní jízdy autokary Praga po Staroměstském náměstí v Praze jsou už dávnou minulostí a klienty do vysněných destinací přepravují stokrát rychleji špičková proudová letadla. Co bylo ale mezitím? Připomeňte si pět zajímavostí z historie cestování i kultovní české cestovky.

Zahrát si postavy vévodů uzurpátora Fredericka a jeho vyhnaného bratra byla výzva, říká Roma Zach

Na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu už téměř měsíc panuje čilý ruch. Diváci si tu tradičně připomínají Shakespearovu genialitu prostřednictvím jeho nesmrtelných her. První polovině července dominovala premiérová inscenace Marná lásky snaha. A zatímco letošní novinka zvedá kotvy a odjíždí potěšit diváky do regionů, její místo už v neděli 21. července převezme loni beznadějně vyprodaná komedie Jak se vám líbí.V tuhle chvíli mám pocit, že nevím vůbec nic, že jsem všechno zapomněl,“ říká s úsměvem Roman Zach, představitel dvojrole vévodů před oprašovacími zkouškami úspěšné komedie Jak se vám líbí, která se po roce vrací na Letní shakespearovské slavnosti.

Agra Fort. Unikátní příběh červené pevnosti v Indii

Indie. Mystická země s bohatou historií, která se velmi rychle modernizuje. V mnohých z nás zanechává nesmazatelné pocity. Pokud se do této země chystáte, nechte se inspirovat knihou PRAHA-DILLÍ, život mezi dvěma světy. Vypráví neobyčejný příběh Indky, která se hříčkou osudu dostane do české diplomatické rodiny. Do rodné Indie se již jako dospělá po mnoha letech vrací. Jak na ni zapůsobila, čím ji obohatila, a jaké zážitky si odtud odváží? 

Dětský balet Praha uctil památku Vlastimila Harapese

Dětský balet Praha (DBP) uvedl v Divadle na Vinohradech premiéru baletu Popelka. Představení bylo věnováno památce Vlastimila Harapese, který byl se souborem roky velmi úzce propojen a byl i jeho patronem.Dětský balet Praha (DBP) uvedl v Divadle na Vinohradech premiéru baletu Popelka. Představení bylo věnováno památce Vlastimila Harapese, který byl se souborem roky velmi úzce propojen a byl i jeho patronem.

Do čínské metropole bude létat Hainan Airlines z Prahy třikrát týdně

Praha po čtyřech letech opět získala přímé spojení s Čínou, které v roce 2020 přerušila celosvětová pandemie. Dopravce Hainan Airlines dnes obnovil svoji přímou linku z Prahy do Pekingu, kterou bude celoročně provozovat třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek na palubě letadel Airbus A330.

Bonjour léto! Česká televize naladí program do barev francouzské trikolory

Během léta prostoupí francouzská tematika všemi programy České televize. Diváci si tak budou moci vychutnat přímé přenosy olympijských her z Paříže, kultovní francouzské filmy a seriály s oblíbenými herci i dokumenty a cestopisy objevující krásy této země. Bonjour léto s Českou televizí začíná 24. června.