Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
kostky
Foto: Pixabay

Gastronomické Čtvero ročních období v Obecním domě je stejně úchvatné jako Vivaldiho sonáty

Restaurace se vždy pyšnila kvalitním personálem, jídlem, jehož nabídka byla tehdy daleko širší než v současnosti. Kulinářský zážitek má v současné době na starosti šéfkuchař Lumír Toušek, který své zkušensoti nasbíral ve světě. Mimo jiné také v irské restauraci s michelinskou hvězdou. Do této restaurace chce vrátit poctivou klasickou českou a evropskou kuchyni.

Jóga slavila svůj den tancem, mantrami i knihou

Slovo „yoga“ pochází ze staroindického jazyka Sanskrit. Vyvíjela se několik tisíciletí. Jóga je velmi populární i potřebná nauka. Pomáhá nám zregenerovat tělo i mysl. Posiluje ducha, tělo, zvyšují odolnost organismu. Pomáhá nám proti stresu. Aby byla účinná, je zapotřebí se jí věnovat pravidelně.

Silný příběh vojáka Regiho je inspirací pro všechny generace

Již za svého života se stal legendou a dodnes je tím, kdo dodává sílu lidem, kteří ho ani osobně neznali. Je to patnáct let, co byl bývalý elitní voják Jiří REGI Schams těžce zraněn při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Osudnou se mu ale o několik let později stala rakovina. Nyní jeho příběh sepsal Libor Adam do knihy s názvem REGI.

Bylo to asi osudové setkání, říká o návštěvě Indie Alka Hájková

Návštěva Indie jí učarovala natolik, že o ní napsala ihned po svém návratu knihu Praha-DILLÍ, život mezi dvěma světy. V jedné z kapitol vzpomíná Alka Hájková na návštěvu Jaipuru, který jí přinesl silný emoční zážitek. Přinášíme vám poutavý úryvek z knihy, která právě spatřila světlo světa.

Bájný Vyšehrad. Místo s neuvěřitelnou historií a energií

Nad pravým břehem Vltavy se na skále nachází historické hradiště Vyšehrad. Knížecí hradiště podle pověstí založil v 10. století Krok.  Na strmé skále přikázal vykácet les a vystavět tam hrad. Když kníže zemřel, vlády se ujala jeho dcera Libuše. Už tehdy se Praha stala rozvíjejícím městem, a tak Vyšehrad Karel IV. přestavěl a propojil s Novým Městem. Roku 1420 byl hrad vypálen husity a v 17. století přestavěn na barokní pevnost.  Lidé toto místo navštěvují nejen kvůli bájné legendě o Šemíkovi, ale také pozitivní energii, která se zde nachází. Právě Čertův sloup je spojován s velkým množstvím pověr.