Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
Foto: Pixabay

Stres. Co nám zanechává na duši a jak se úspěšně bránit?

Stres je emoce, která nás vede do depresí, smutku, beznaděje i apatie. Proč přibývá psychosomatických nemocí, které jsou vyvolané setrvalým tlakem na psychiku člověka. Co je zapotřebí udělat, aby náš složitý systém lidského organismu  fungoval harmonicky, vysvětluje renomovaný psychiatr.

Starověký Egypt. Země papyrusu i rybářská osada stará 5000 let

Městečko El Quseir vás nadchne svojí historií i pohostinností. Najdete v něm nejen papyrus, který používali staří Egypťané již před více jak 4000 lety, ale také kvalitní čaje i parfémy. Jejich vůně připomíná dávné časy alchymie. Vydejte se na výlet za úchvatnou historií této starověké země.

Negativní emoce vedou k hádkám a konfliktům. Jak jim můžeme předcházet?

Právě s negativními emocemi přicházejí také hádky a konflikty. Určitě je nikdo z nás nemá rád. A tak se snažíme je sami ani nezačínat, ani vyvolávat, případně v nich podporovat ostatní.Tedy pokud to není náš každodenní sport, ve kterém se vyžíváme a kompenzujeme si tak na ostatních svou vlastní nespokojenost.

Co se děje v těle ženy po čtyřicítce. Gynekolog radí

Žena po čtyřicítce je na vrcholu svých profesionálních sil. Přesto, že mívá velkou řadu pracovních i mimopracovních aktivit, neměla by pro velké časové zaneprázdnění zapomínat na sebe. Důležitá je i prevence civilizačních i typicky ženských chorob. Jak o sebe v tomto věku pečovat nám poradila MUDr. Eva Uhrová,