Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
kostky
Foto: Pixabay

Barborky, zázrak vánoční. Jak o ně pečovat?

Památka svaté Barbory připadá na 4. prosinci. V ten den svobodné dívky podle tradice trhají  větvičky višní, jabloní, zlaticí a třešní. Aby vykvetly, je potřeba jim dát náležitou péči a pak už jen čekat na zázrak. Ten přeci k Vánocům patří.

Masarykova knihovna v sobě ukrývá i šifry

Pražský hrad je skvostem, který tady po sobě zanechali naši předkové. Tento klenot zářící do tmy svojí tajemností, energiemi i architekturou přitahuje jako magnet. Stojí na vrcholu Opyš, od 9. století byl sídlem českých knížat a od roku 1918 zde úřadují prezidenti. Jeho součástí je chrám sv. Víta, jehož klenby se tyčí do povznášejích výšin. Po staletí se tyto prostory rozšiřovaly, dotvářely jednotlivé architektonické styly podle toho, kdo Hrad ovládal.

Objednáváte firmu na vánoční úklid? Na toto si dejte pozor

Předvánoční přípravy jsou již v plném proudu. Sháníme dárečky, zdobíme své domovy, pečeme cukroví . A do Štedrého dne nás čeká ještě také předvánoční úklid. Někteří ho zvládnou sami, jiní si objednávají profesionální firmy. Co byste měli vědět, než ji objednáte?

Co nás čeká v roce 2023? Blýská se na lepší časy

Poslední tři roky byly pro nás velmi náročné.  Nečekané změny nás přivedly k myšlenkám, které by nás dříve možná nenapadly. Měly nás tyto složité časy něčemu naučit? Od kdy bude lépe a jak se to projeví, vysvětluje pro VIPosobnosti.cz kartářka Ája.

Proč se dává do adventného věnce 5 svíček?

Letošní advent začíná již v neděli, a to 27. listopadu. Tento čas nám dává v této hektické době možnost zklidnit se, věnovat se dobročinnosti, připravě Vánoc i duchovnímu rozjímání.  Předvánoční čas a Štědrý večer není o nákupu drahých dárků, ale především o laskavosti, vstřícnosti i zamyšlení.

Při určité léčbě je plastická chirurgie nezastupitelná, říká Jan Měšťák

Plastická chirurgie má své hluboké kořeny v dávné minulosti a prodělává v průběhu staletí svůj zákonitý vývoj, podobně jako jiné obory medicíny, říká renomovaný plastický chirurg  MUDr. Jan Měšťák. Týká se to zavádění stále nových operačních metod u celé řady vrozených a získaných vad a také postupného členění plastické chirurgie na jednotlivé problematiky nově se utvářejícího oboru.