Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
Foto: Pixabay

Jaký dárek věnovat, aby radost nezůstala jen na vaší straně?

V tomto čase vybíráme vánoční dárky, abychom potěšili všechny, které chceme obdarovat. Přemýšlíme, čím bychom uděli radost. Není však důležité, kolik dárek stojí, nejcennější je, že jsme si vzpomněli a darovali pozornost od srdce. Pokud se chcete trefit přesněji, vybírejte dárky sladěné s obdarovanou osobností.

Pravé staročeské Vánoce. Co nastalo, když zazvonil zvoneček?

Útulnost svátků vánočních je především o rodinném krbu, vyprávění příběhů, sdílení zážitků i vzájemné lásky. V časech minulých zdobily příbytky přírodní ozdoby, na stolech nechyběla jablka a ořechy i magické kouzlo svátků vánočních. Jak vzniklo?

Vánoce ve Zlaté Praze. Vítejte po čase ve staré dobré Lucerně

„Vraťme se do doby, kdy na nás z obchodů vykukovala nejen skromná vánoční výzdoba, ale snad ještě skromnější nabídka zboží. Kapři se cákali v kádích, ve kterých čekali stejně jako dnes na svého majitele. Z obchodního domu zněly vánoční koledy a zákazníci si prohlíželi regály s nadějí, že snad v nich objeví něco nového, zázračného. Nakonec zázraky k Vánocům přeci patří,“ Atmosféru Vánoc i vánočních koncertů Karla Gotta, které byly za minulého režimu jejích nedílnou součástí, popisuje ve své knize autorka Alka Hájková.