Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
kostky
Foto: Pixabay

Pohřeb z pohledu etikety. Tenisky nechte doma

Skon našich blízkých je pro nás traumatizující událostí, ve které převládají emoce i vzpomínky. Bohužel nás čeká ale několik pragmatických kroků. Patří k nim pohřeb i kar, který může mít několik podob. Někdy podle přání zesnulého, jindy příbuzných. Vždy ale platí jedno. Důstojné a vkusné rozloučení. K němu nepatří jen smuteční prostory, hudba, ale i parte, pozvánky, dress code i kar. Jak na to z pohledu etikety podle Alky Hájkové, poradkyně v oblasti společenského vystupování?

Jak na jaře zasejete, tak na podzim sklidíte

Po „zimním spánku“ přišlo nejrásnější období roku. Jaro. Vše rozkvétá, příroda nabírá na síle a my s ní. Zasazujeme a kupujeme květiny, stromky, jezdíme do přírody a jsme různých plní plánů a přání. Čas, který nás může zbavit stresu a přinést nám inspiraci.

Dům U Hybernů. Jak šel čas od Karla IV. až po Karla Svobodu

Náměstí Republiky v sobě ukrývá neopakovatelnou atmosféru a historii. Najdeme ho v místech někdejšího hradebního příkopu mezi Starým a Novým Městem. Velký prostor v blízkosti středověkého centra města tak dal impuls k výstavbu mnohých významných staveb, a to i na přelomu 19. a 20. století. Patří mezi ně například Obecní dům v sousedství Prašné brány, Dům U Hybernů, ale také kasárny Jiřího z Poděbrad. Pojďme  tentokrát nahlédnout do Paláce U Hybernů. 

Nejdelší most v Česku. Zažijete adrenalin i krásný výhled

Pro širokou veřejnost se otevře 13. května technický unikát, který byl postavený díky šikovným českým rukám. Sky Bridge 721 je nejdelší visutý most pro pěší turisty na světě. Nachází se na Dolní Moravě, měří 721 metrů a spojuje horský hřeben Slamník s hřebenem Chlum přes údolí Mlýnského potoka, a to ve výšce 95 metrů. Most je jednosměrný, nastupuje se na něj v nadmořské výšce 1 110 m. n. m. a vystupuje ve výšce 1 116 m n. m.

Den matek. Dárek vám napoví intuice

Žena je stvořitelka života. Na její počest jí hold vzdávali již staří Řekové. V Anglii v 16. století upořádali Mateřskou neděli, a tak se tento svátek slaví vždy druhou neděli v květnu. V Československu se začal slavit tento svátek již v roce 1923, později byl nahrazen MDŽ, tedy Mezinárodním dnem žen.

Španělská chřipka. Proč umírali i mladí a zdraví lidé?

V jednom z dalších příběhů Utajené příběhy Ameriky se vrátíme do roku 1918, kdy Evropu sužovala válka a Ameriku nová neznámá nemoc. Ta si nakonec vyžádala desítky milionů mrtvých, přičemž dvě třetiny obětí byli zdraví mladí lidé. Zabíjela během pouhých 24 hodin od prvních příznaků. Na podzim nemoc vrcholila, nemocnice, hřbitovy, vše bylo přeplněné. Tak rychle, jak se nemoc objevila, ale zase zmizela – během pár měsíců. Prezident a vláda se zachovali zvláštně – jako by se nic nedělo. Nedošlo k žádnému oficiálnímu vyjádření.