Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
kostky
Foto: Pixabay

Proč se dává do adventného věnce 5 svíček?

Letošní advent začíná již v neděli, a to 27. listopadu. Tento čas nám dává v této hektické době možnost zklidnit se, věnovat se dobročinnosti, připravě Vánoc i duchovnímu rozjímání.  Předvánoční čas a Štědrý večer není o nákupu drahých dárků, ale především o laskavosti, vstřícnosti i zamyšlení.

Při určité léčbě je plastická chirurgie nezastupitelná, říká Jan Měšťák

Plastická chirurgie má své hluboké kořeny v dávné minulosti a prodělává v průběhu staletí svůj zákonitý vývoj, podobně jako jiné obory medicíny, říká renomovaný plastický chirurg  MUDr. Jan Měšťák. Týká se to zavádění stále nových operačních metod u celé řady vrozených a získaných vad a také postupného členění plastické chirurgie na jednotlivé problematiky nově se utvářejícího oboru.

Proč neříkat lidem co dělají špatně? A pokud ano, jak?

Kdo z nás nechybuje? Někteří chyby nesnáší, jiným je to jedno, další je raději ani nevidí, nepřipustí. Už v dětství se nám kamarádi, spolužáci za ně posmívali, měli z nich radost. Pokud v dospělosti nechcete někoho za ně také s radostí „sejmout“, upozornit na to, že to, co druhý dělá, říká podle vás špatně, vyžaduje empatii, takt i asertivitu.

Tajemství Dušiček tkví i v reinkarnaci

Svátek zesnulých připadá na 2. listopadu. V tomto čase zapálením svíček, ozdobením hrobů i tichou vzpomínkou a s úctou připomínáme ty, kteří nám byli blízcí. K tomuto svátku se vážou různé tradice a pověry, které udržujeme dodnes.