Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Vizitka je vaše vizitka. Kdy ji nabízíme?

Při pracovním jednání se prezentujeme nejen svými znalostmi, oblečením, společenským vystupováním, ale také vizitkou, kterou partnerovi předáváme. Navštívenka patří také do kytic i dárků. Je potřeba ji věnovat všem?

Existuje recept, jak odhadnout druhé lidi?

Mít odhad na druhé, vědět, jak najít společnou řeč či získat si u druhých respekt je často těžké. Mnozí nás nemají rádi, aniž bychom věděli proč. Můžou mít strach z naší vnitřní síly, energií, není jim příjemná naše chemie. Existuje recept, jak se naladit na druhé lidi?

Motivační dopis. Pokud chcete zaujmout buďte originální

Vítáme vás u našeho průvodce základními pravidly profesního růstu. Dnes na téma: Motivační dopis. Ten bývá často součástí našeho životopisu. Je naší první vizitkou, výpovědí o nás. Způsob, jak o sobě a o firmě, do které se hlásíme o nás vypovídá víc, než si myslíme. Proč se na nic neptat a psát o sobě méně než o firmě?

První dojem. Je jen otázkou strategie?

Vítáme vás u našeho průvodce základními pravidly společenského vystupování. Dnes na téma: První dojem. Co vše obnáší a na si dávat pozor? Nejen při pracovním pohovoru je po nás vyžadáno, abychom správně zapůsobili a udělali tak skvělý první dojem, na základě kterého se nám zvyšují šance k úspěchu. Říká se, že na něj máme několik sekund a je z naší strany již neměnný. Člověk ale někam nejen přichází, ale i

Je důležité poděkovat za dárky a přání?

Narozeniny, svátky, výročí, ale i Vánoce. Dny, které mají pro někoho slavnostní ráz. Dostáváme nebo naopak věnujeme dárky, přijímáme gratulace. Poděkovat, ale i přijímat není vždy jednoduché. Proč někdy raději dáváme?