Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Zuté boty a společenský oblek na návštěvě. Co je horšího než díra v ponožce?

Návštěvy jsou nejen o příjemném setkání, zábavě, ale také určitých společenských pravidlech. Jako hosté přicházíme s dárky. Muži nosí ženám květiny, svým protějškům láhev, dětem něco na zub. Oblékáme se podle toho, na jakou příležitost jsme pozváni. Na zahradní grilování volíme jiné oblečení než na oslavu narozenin. Co je horšího než díra v ponožce?

Neúcta k historii a úřadu? Aneb koloběžka na Pražském hradě

Hrad. Místo, odkud vládl král i prezident. Místo, které má svoji symboliku. Lidé k němu vzhlíželi s úctou a respektem. Ti, kteří v něm pracovali, věděli, že se jedná o prestižní povolání. Odpovídalo tomu jejich chování i oblečení. I když klevetám, šarvátkám i intrikám se zaměstnanci nevyhnuli ani na hradech.

První faux pas při volbě prezidenta z pohledu etikety

Dnešní den byl pro Českou republiku opět velmi významný. Do funkce prezidenta České republiky byl uveden Petr Pavel. Ve Španělském sále proběhla inaugurace za účasti hostů, ale také bývalých prezidentů. Ne každý ji zvládl podle protokolu i slušnosti.

Omluva neznamená ponížení, ale růst

Kdo z nás to nezažil. Něco nevhodného řekneme, uděláme a malér je na světě. Přemýšlíme, jak se k němu postavit, zmizet po anglicku, omluvit a napravit chybu. Daleko závažnější je, pokud nás někdo zraňuje úmyslně a omluvit se nehodlá.