Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Guth Jarkovský, Karel Gott, Karel Svoboda i Arnošt Lustig. O umění vycházet s lidmi. Jak to vidí slavní?

Dnes by mistr etikety Guth Jarkovský slavil narozeniny.  Věnoval se studiu filozofie, matematiky a fyziky. Roku 1920 byl jmenován lektorem společenské výchovy na Karlově Univerzitě. Dodnes nám tady zanechal psaná a nepsaná pravidla etikety a mnoho citátů, ze kterých čerpáme dodnes. Mnoho lidí se nechalo autorem publikací o společenském chování inspirovat. Jak umění vycházet s lidmi vidí slavní?

Jak popřát s úctou k novému roku. Která přání už nejou IN?

Přichází čas, kdy si soukromě i profesně přejeme do dalšího roku. Jsou přání, která nás zaujmou, osloví, ale i ta, které zběžně přečteme a vymažeme. Naše přání nemusí být podle šablony, důležité je, aby bylo od srdce. Proč se vyhnout přeposílaní neosobních zpráv?

Jsou svátky. Je proto důležité vypadat i cítit se svátečně

Jsou tady. Vánoce, čas smíření, porozumění i úcty. Tento čas není jen o nakupování, ale především klidu, vstřícnosti, laskavosti a pokory. Dejme si pod stromeček především to, co nemůžeme nikde koupit. Lásku, setkání s rodinou, nejbližími a poklidnou atmosféru. Tu nedokážou nahradit ani ty nejkrásnější a nejdražší dárky, nazdobený stromek a prostřený stůl.