Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Neúcta k historii a úřadu? Aneb koloběžka na Pražském hradě

Hrad. Místo, odkud vládl král i prezident. Místo, které má svoji symboliku. Lidé k němu vzhlíželi s úctou a respektem. Ti, kteří v něm pracovali, věděli, že se jedná o prestižní povolání. Odpovídalo tomu jejich chování i oblečení. I když klevetám, šarvátkám i intrikám se zaměstnanci nevyhnuli ani na hradech.

První faux pas při volbě prezidenta z pohledu etikety

Dnešní den byl pro Českou republiku opět velmi významný. Do funkce prezidenta České republiky byl uveden Petr Pavel. Ve Španělském sále proběhla inaugurace za účasti hostů, ale také bývalých prezidentů. Ne každý ji zvládl podle protokolu i slušnosti.

Omluva neznamená ponížení, ale růst

Kdo z nás to nezažil. Něco nevhodného řekneme, uděláme a malér je na světě. Přemýšlíme, jak se k němu postavit, zmizet po anglicku, omluvit a napravit chybu. Daleko závažnější je, pokud nás někdo zraňuje úmyslně a omluvit se nehodlá.

Také volby mají svojí etiketu. Dodává jim na vážnosti

Nejžhavější společenské debaty se odvíjí většinou na téma volby a peníze. Důležité jsou ale jiné faktory, které signalizují, co pro nás znamenají. Při volebních debatách může být například nečitelnost, nevhodný outfit na škodu.

Nové zaměstnání, jsem jedno velké ucho. Jak se hned neztrapnit?

Začátkem nového roku někteří z nás mění zaměstnavatele. Přestup do nové práce může být pro mnohé stresující, nepříjemný, jiní se zase těší na nové kolegy, náplň práce, změny, které sebou nese. Každopádně platí pár pravidel, které nám pomůžou se v novém kolektivu cítit dobře.