Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Etiketa v letadle. Je tleskání pořád in?

Čekání na odlet může být úmorné, a to i v případě, pokud cestujeme s dětmi. Čas si krátíme prohlídkou, nákupem v obchodech na letišti, sledováním příletů a odletů letadel i třeba četbou. Stejně jako na Zemi, také v oblacích platí určitá společenská pravidla, která nám zpříjemní náš let.

Vizitka je vaše vizitka. Kdy ji nabízíme?

Při pracovním jednání se prezentujeme nejen svými znalostmi, oblečením, společenským vystupováním, ale také vizitkou, kterou partnerovi předáváme. Navštívenka patří také do kytic i dárků. Je potřeba ji věnovat všem?

Existuje recept, jak odhadnout druhé lidi?

Mít odhad na druhé, vědět, jak najít společnou řeč či získat si u druhých respekt je často těžké. Mnozí nás nemají rádi, aniž bychom věděli proč. Můžou mít strach z naší vnitřní síly, energií, není jim příjemná naše chemie. Existuje recept, jak se naladit na druhé lidi?

Motivační dopis. Pokud chcete zaujmout buďte originální

Vítáme vás u našeho průvodce základními pravidly profesního růstu. Dnes na téma: Motivační dopis. Ten bývá často součástí našeho životopisu. Je naší první vizitkou, výpovědí o nás. Způsob, jak o sobě a o firmě, do které se hlásíme o nás vypovídá víc, než si myslíme. Proč se na nic neptat a psát o sobě méně než o firmě?