Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Také volby mají svojí etiketu. Dodává jim na vážnosti

Nejžhavější společenské debaty se odvíjí většinou na téma volby a peníze. Důležité jsou ale jiné faktory, které signalizují, co pro nás znamenají. Při volebních debatách může být například nečitelnost, nevhodný outfit na škodu.

Nové zaměstnání, jsem jedno velké ucho. Jak se hned neztrapnit?

Začátkem nového roku někteří z nás mění zaměstnavatele. Přestup do nové práce může být pro mnohé stresující, nepříjemný, jiní se zase těší na nové kolegy, náplň práce, změny, které sebou nese. Každopádně platí pár pravidel, které nám pomůžou se v novém kolektivu cítit dobře.

Novoročenky. Na ty vtipné se nezapomíná

Zatímco Vánoce jsou komornější, přikládáme jim větší vážnost, Silvestr je již plný zábavy, přání,  předsevzetí, co vše v novém roce zvládneme a co nás čeká. Některá přání píšeme najednou k Vánocům i k novému roku, jiná oddělujeme. Také přání do Nového roku by mělo být zajímavé, osobní. Pokud zvolíte takové, které je podobné všem ostatním, pravděpodobně rychle skončí v koši.

Štědrý večer si zaslouží eleganci. Co k ní patří?

Dlouho očekávaný den je tady. Především pro děti je to nekonečné čekání na dárečky od Ježíška, které si krátí u pohádek nebo společnými přípravami. Odpoledne čeká hospodyňky vaření večeře. Pánové by se měli ujmout obsluhy pití. Vychladit sekt, víno, ale i pivo, které ke štědrovečenímu menu patří. K tomu nachystat skleničky, a to i na nealko nápoje.