Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

První dojem. Je jen otázkou strategie?

Vítáme vás u našeho průvodce základními pravidly společenského vystupování. Dnes na téma: První dojem. Co vše obnáší a na si dávat pozor? Nejen při pracovním pohovoru je po nás vyžadáno, abychom správně zapůsobili a udělali tak skvělý první dojem, na základě kterého se nám zvyšují šance k úspěchu. Říká se, že na něj máme několik sekund a je z naší strany již neměnný. Člověk ale někam nejen přichází, ale i

Je důležité poděkovat za dárky a přání?

Narozeniny, svátky, výročí, ale i Vánoce. Dny, které mají pro někoho slavnostní ráz. Dostáváme nebo naopak věnujeme dárky, přijímáme gratulace. Poděkovat, ale i přijímat není vždy jednoduché. Proč někdy raději dáváme?

Etiketa předávání vyznamenání na Hradě. Nejen Gott by byl asi překvapen

V pondělí, 7. března proběhlo na Hradě předávání státních vyznamenání. Zúčastnili se jej nejen ti, pro které byla určena, ale také zástupci rodin. Z rukou prezidenta Miloše Zemana převzít vyznamenání byl pro mnohé nelehký úkol.Právě naše společenské vystupování hovoří o tom jak si vážíme sebe i druhých i našich základních znalostech chování ve společnosti.

Máte rádi lichotky? Ne každý to s námi ale myslí dobře

Kdo z nás rád neslyší, jak nám to sluší, jak jsme úspěšní, ale třeba i nejlepší. Každá pozitivní informace je důležitá, protože nám pomáhá zvýšit sebevědomí, motivovat. Naopak negativní hodnocení naší osobnosti nás často vede ke ztrátě víry nad sebou samými. Komu máme věřit?

Jak se tvoří image, aby nám pomohla v profesním růstu?

Náš obraz, vnější představa o nás, ale i celkový dojem, jakým působíme na druhé. To je naše image. Na ní záleží, zda budeme úspěšní při hledání zaměstnání, ale i v práci samotné. A to především, pokud si budujeme svoji vlastní firmu, značku. Vytvořte si svůj vlasní příběh.