Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Novoročenky. Na ty vtipné se nezapomíná

Zatímco Vánoce jsou komornější, přikládáme jim větší vážnost, Silvestr je již plný zábavy, přání,  předsevzetí, co vše v novém roce zvládneme a co nás čeká. Některá přání píšeme najednou k Vánocům i k novému roku, jiná oddělujeme. Také přání do Nového roku by mělo být zajímavé, osobní. Pokud zvolíte takové, které je podobné všem ostatním, pravděpodobně rychle skončí v koši.

Štědrý večer si zaslouží eleganci. Co k ní patří?

Dlouho očekávaný den je tady. Především pro děti je to nekonečné čekání na dárečky od Ježíška, které si krátí u pohádek nebo společnými přípravami. Odpoledne čeká hospodyňky vaření večeře. Pánové by se měli ujmout obsluhy pití. Vychladit sekt, víno, ale i pivo, které ke štědrovečenímu menu patří. K tomu nachystat skleničky, a to i na nealko nápoje.

Dress code se mění. Zapomeňte na kravatu, in jsou tepláky

Pamětníci určitě vzpomenou velký vzor, který v sobě nesl gentlemanství, noblesu i společenské vystupování. Ano, herec Oldřich Nový. Dámy v jeho blízkosti omdlévaly blahem, jeho fluidum v nich zanechávalo smyslnou stopu. Inspirovat se témto šarmantním mužem nechal i Karel Gott. Společenské vystupování je souborem, ke kterému neodmyslitelně patří obléká. Říká se nejen, že šaty dělají člověka, ale jak si vážím sebe, tak se obléku na návštěvu, jednání s druhými lidmi.