Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Pixabay

Nechcete být ve stresu? Naučte se delegovat

Vedoucí pracovník by měl umět delegovat práci na své podřízené. Měli by je vést natolik profesionálně a diplomaticky, aby to nebyla šikana, ale spolupráce vybudovaná na důvěře. Zaměstnanci by měli umět naopak převzít zodpovědnost a pravomoc za svěřený úkol. Delegování je o důvěře vůči podřízeným. Zodpovědnost ale opět za splněné úkoly nese šéf. Jak tedy rozhodnout? Zodpovědnost k zadanému úkolu není jednoduchá. Je potřeba pečlivě zvážit, komu daný úkol svěřit.

Důvěrnosti do práce nepatří? Aneb sex na pracovišti

Zamilovat se můžeme nejen v autobuse, na dovolené, ale především na pracovišti. Tady potkáváme svojí milovanou osobu, či terč našeho zájmu nejčastěji. Zamilovaní, přesto, že se snaží před ostatními tento stav tajit, bývají zájmem rozhovorů i spekulací ostatních kolegů. Do jaké míry je etické a vhodné dávat své erotické pohledy, neverbální, ale i věrně před druhými najevo. A patří vůbec důvěrné vztahy na pracoviště?

Přidejte k pozdravu úsměv, budou se dít zázraky

Pozdravem začíná náš kontakt nejen s ostatními kolegy. Přesto, že někdy na pracovištích panují různé vztahy, popřát si vzájemně dobrý den by mělo být pro všechny naprostou samozřejmostí. Úsměvem nejen odzbrojíte, ale dodáte především sobě dobrou náladu. JaK je tomu po telefonu?

Jak se stát z řadového zaměstnance dobrým šéfem?

V mnoha firmách nastane čas od času situace, kdy se uvolněné místo vedoucího oddělení nahradí jedním z řadových zaměstnanců. Ve chvíli, kdy se z takového zaměstnance stane šéf, musí si najednou všichni ostatní zvyknout, že časy, kdy si byli všichni rovni, jsou pryč. Zvyknout si je těžké pro obě strany. V případě, že se jedná o všeobecně respektovaného kolegu, jehož kvalifikaci a schopnosti nikdo nezpochybňuje, a v týmu není nikdo další, kdo by také usiloval o vedoucí místo, je vše v pořádku.