Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Životopis je vaše vizitka. Vsaďte na výjimečnost

Váš životopis musí být napsán efektivně a krátce. Nesmí v něm chybět to nejpodstatnější.  Pokud nechcete být pozvaní na pohovor „jen tak do počtu“, musíte během pár vteřin  zaujmout a přesvědčit, že jste to právě vy, o koho má firma má zájem. Nebojte se vypsat vaše schopnosti, znalosti, to, v čem si myslíte, že jste výjimeční. Nebuďte skromní, ale ani nepřehánějte. Vsaďte na přirozenost a fakta, o která se můžete opřít.

Je nutné se potit v saku v horku? Sandály raději nechte v botníku

Firemní dress code je striktní. Jak si s ním poradit v horkých letních dnech a jsou vůbec možné nějaké úlevy? Odradit může i nadměrné pocení. Pro muže košile, sako, kalhoty, kravata, pásek, ale i boty musí spolu ladit. Outfit pro managera, šéfa firmy je jasně daný a nekompromisní. V horkých dnech se ale dají ale jen těžko vyměnit polobotky, sundat ponožky a jít jen v sandálech nejen do práce, ale i na schůzku. Také žena má jasně předepsaný dress code, lodičky, blůzu, kostým.

Etiketa v letadle. Je tleskání pořád in?

Čekání na odlet může být úmorné, a to i v případě, pokud cestujeme s dětmi. Čas si krátíme prohlídkou, nákupem v obchodech na letišti, sledováním příletů a odletů letadel i třeba četbou. Stejně jako na Zemi, také v oblacích platí určitá společenská pravidla, která nám zpříjemní náš let.