Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Jak zaujmout, ale také zanechat dobrý dojem?

Říká se, že první dojem je nejdůležitější. Neméně podstatné je po sobě také dobrý dojem zanechat. „Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život…ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene. “Honoré De Balzac. Ať chceme nebo ne, náš úspěch nebo neúspěch tedy závisí na tom, jak zaujmeme. Další přísloví říká: Každý tě přijme podle toho, jak vypadáš, ale rozlooučí se s tebou podle toho, co je v tobě,“ říká poradkyně profesního a osobnostního růstu, Alena Hájková.

Nechcete být ve stresu? Naučte se delegovat

Vedoucí pracovník by měl umět delegovat práci na své podřízené. Měli by je vést natolik profesionálně a diplomaticky, aby to nebyla šikana, ale spolupráce vybudovaná na důvěře. Zaměstnanci by měli umět naopak převzít zodpovědnost a pravomoc za svěřený úkol. Delegování je o důvěře vůči podřízeným. Zodpovědnost ale opět za splněné úkoly nese šéf. Jak tedy rozhodnout? Zodpovědnost k zadanému úkolu není jednoduchá. Je potřeba pečlivě zvážit, komu daný úkol svěřit.

Důvěrnosti do práce nepatří? Aneb sex na pracovišti

Zamilovat se můžeme nejen v autobuse, na dovolené, ale především na pracovišti. Tady potkáváme svojí milovanou osobu, či terč našeho zájmu nejčastěji. Zamilovaní, přesto, že se snaží před ostatními tento stav tajit, bývají zájmem rozhovorů i spekulací ostatních kolegů. Do jaké míry je etické a vhodné dávat své erotické pohledy, neverbální, ale i věrně před druhými najevo. A patří vůbec důvěrné vztahy na pracoviště?

Přidejte k pozdravu úsměv, budou se dít zázraky

Pozdravem začíná náš kontakt nejen s ostatními kolegy. Přesto, že někdy na pracovištích panují různé vztahy, popřát si vzájemně dobrý den by mělo být pro všechny naprostou samozřejmostí. Úsměvem nejen odzbrojíte, ale dodáte především sobě dobrou náladu. JaK je tomu po telefonu?