Relax

Jak působíme na druhé, co nám pomůže udržet se v harmonii či jak funguje naše psychika
kostky
Foto: Pixabay

Jedová chýše. Navštívil ji král, bydlel v ní i Ladislav Štaidl

Hospoda s nejdelší historií a existencí v Praze, která je opředená mnoha legendami se nacházela v Apolinářské ulici, a to hned vedle kostela svatého Apolináře na Karlově. Jejími hosty byly různé existence, ale i král Václav IV., bydlel tu i Ladislav Štaidl. Toto místo proslavil také krimi seriál Hříšní lidé města pražského. Jedová chýše byla doupětem tehdejší pražské galérky, místo častých přepadení a vražd.

Nezůstal kámen na kameni. Kdy bude podle kartářky lépe?

Lidi ovládá především v této době strach, negativní emoce, se kterou je potřeba umět pracovat tak, aby nás v našem životě co nejméně ovlivňovala. Nejistota nám bere pevnou půdu pod nohama, vnitří sílu, ale i klid. Kdy bude lépe, co proto musíme udělat?

Estetická chirurgie je obor velice lukrativní. Přináší i nepříznivé důsledky, varuje Jan Měšťák

Už v časech před naším letopočtem byla velmi žádaná i potřebná plastická a estetická chirurgie. „Operace kosmetických vad, pokud jsou dobře provedené, mají vysoce pozitivní vliv na sebevědomí pacienta. A to jako žádné jiné operace. Na druhou stranu však každá operace, a to se netýká pouze estetické chirurgie, může být spojena s určitými riziky a komplikacemi,“ vysvětluje jeden z našich největších odborníků, doc. MUDr. Jan Měšťák, který ale také varuje před nedostatečnou erudicí lékařů v tomto oboru. V čem je plastická chirurgie nezastupitelná? Více v článku doc. Jan Měšťák pro VIPosobnosti.cz

Obchodní svět má své jasné podmínky. Co způsobuje problémy?

Být úspěšný je cíl každého podnikatele.  K tomu je zapotřebí nejen talent, ale například i síla osobnosti. Ti, kteří dosáhli největších úspěchů jsou světově známí miliardáři. Suma, kterou si dokážeme v reálu jen těžko představit. Jak to Petr Kellner nebo Elon Musk dokázali?