Jak můžeme odhadnout druhé lidi? Karel Gott má svůj recept!

Foto: Alan Pajer
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Mít odhad na druhé, vědět, jak najít společnou řeč či získat si u druhých respekt je často těžké. Mnozí nás nemají rádi, aniž bychom věděli proč. Jiní se zase bojí naší vnitřní síly. Existuje recept, jak se naladit na druhé lidi? Zeptali jsme se Karla Gotta.

Sám zpěvák je známí svojí nekonfliktností. Nepovyšuje se na druhé, vyslechne si názor druhého, netlačí druhé silou do toho, aby ho měli druzí rádi, nevnucuje lidem svoje názory a umí bez pocitu viny, urážek či tlaku sdělit druhým názor svůj.

Jak tedy odhaduje Mistr lidi? „Nechám toho druhého promluvit a snažím se přeladit na jeho frekvenci, pochopit ho. Přitom samozřejmě dávám najevo, že mám také svůj názor, že s ním nechci vycházet za každou cenu. Ale ne vždy tato taktika vychází,“ říká pro VIPosobnosti.cz Gott a pokračuje: „Jsou lidé, kteří mě úplně nenávidí, aniž bych se s nimi setkal. Ale to není nic negativního, není to důvod, proč bych se měl nad sebou zamýšlet. Oni sami neví, proč mě nenávidí“

S těmito pocity jsme se setkali všichni. Marně přemýšlíme, proč jsme druhému nesedli, proč se k nám chová odmítavě. Odpovědi nalézáme jen stěží. „Lidé, kteří vyzařují silnou auru a mají osobnost, často vyvolávají u jedněch respekt a u druhých nenávist. To nemá nic společného se závistí. Oni jen cítí tu sílu a vadí jim jiná frekvence naladění,“ líčí nám své zkušenosti s jednání s lidmi Gott.

Trápí nás nejen nepochopení druhých, ale také jejich lhostejnost vůči nám. Tady se snažíme zaujmout, vyvolat emoce často jen proto, aby si nás druzí všimli, docenili a ocenili naší osobnost, povahu, činy. „Nejhorší je stav, když je člověk všem lhostejný, když o něm druzí nepřemýšlí a říkají, že jim nevadí. Tam není nic, žádná síla, o kterou se člověk může opřít. Ti, co něco dokázali, vždy se setkávali s rozporuplnými reakcemi na svoje vystoupení nebo umění. Lidé je buď nesnášeli, nebo milovali,“ uzavírá Mistr, člověk, který má nespočet celoživotních zkušeností. A tak to to chodí s lidmi mezi lidmi stále…

Exkluzivně pro VIPosobnosti.cz Karel Gott: Jsem rád, že tady nejsem zbytečně, autorský rozhovor z knihy

Foto: Česká citadela

Autor: Alka Hájková