Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Žiji podle vyučovacích hodin. Nemoc z povolání?

Každý si ve své profesi hledá cestu, jak si co nejlépe zorganizovat čas. Mít vše v naprostém pořádku je náročné a často v některých profesích nemožné. Přesto existují lidé, kteří znervózní ve chvíli, kdy zjistí, že už měli před dvěma minutami někde být. Přinášíme vám zpověď o nemoci z povolání čtyřicetileté učitelky na základní škole.

5 tipů šéfa manipulátora. Jak ho odhalit?

Jak rozpoznáte, že se k vám chovává šéf jako pravý manipulátor? Co můžete udělat, abyste tomu zabránili a obstáli před ním?
Dobrému šéfovi – manipulátorovi se může podařit u svých podřízených vyvolat pocity, že jsou špatní, nedostačující, a to nejen profesně, ale i jako lidé- osobnosti. Pocit viny vede k nízkému sebevědomí a podobnému výkonu práce. Někdy šéfové využívají tohoto triku proto, aby zaměstnanci nemuseli napřímo dávat výpověď, a snaží se svého podřízeného donutit k tomu, aby odešel sám. Tento způsob jednání se často používá v případě, kdy vedoucí vycítí, že by jeho funkce mohla být druhým ohrožena.

Románek s kolegou. Někdy může mít na práci dokonce pozitivní vliv

Navazování kamarádských nebo milostných vztahů se člověk neubrání ani v zaměstnání. Naopak právě tady trávíte nejvíce času a máte možnost vídat a pozorovat svůj idol častěji. Ale vymezit si hranice vztahu v práci je důležité.Pár obyčejných frází se může změnit v horlivé dialogy, končící zamilovanými pohledy a pusou na místech, kde si myslíte, že vás nikdo nevidí. V profesním životě není příliš vhodné směšovat osobní a pracovní vztahy. Ne vždy mohou skončit dobře.