Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Jak se perfektně připravit na pracovní schůzku a vyhrát?

I malá obchodní schůzka by měla proběhnout na profesionální úrovni. Proto bychom neměli zanedbat společenská pravidla, verbální i neverbální komunikaci. Je důležité mít také na paměti, že pokud jednáme se svými zahraničními partnery, reprezentujeme především svoji firmu.

10 jednoduchých způsobů jak být oblíbený

Když nemáte sympatie druhých, vyhýbáte se jim a vázne komunikace. Být oblíbeným, uznávaným je příjemné. Je to i dar. Nikdo nemá rád lidi, kteří si také neustále neustále stěžují.  Co můžeme udělat proto, abychom byli oblíbení?

Královská etiketa, aneb couvání do dveří před Výsostí není snadné

O tom, jak se se chovat ke královské Výsosti bylo napsáno hodně. Angličané jsou známí svojí zdvořilí, jsou způsobní, na druhou stranu odměření a chladní. A tak se jejich mentalita, tradice a zvyklosti promítají i do etikety na královský dvůr. O tom se již přesvědčil i český prezident, Miloš Zeman, který se s královnou Alžbětou II. již setkal.

Krize a workoholik může být riskantní spojení

Podle psychiatra Nešpora jsou lidé příliš závislí na práci labilní, není na ně spolehnutí. Mohou iracionálním nasazením zničit nejen sebe, ale i ostatní. Noční můry kvůli tlaku na snižování nákladů a přiostřenému konkurenčnímu boji nedají spát manažerům i mnohým zaměstnancům. Nastal čas, kdy řada lidí musí znovu obhajovat svou pozici. Kdo se v této situaci cítí vcelku dobře?