Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Zaměstnanci zkouší, co jako nový šéf unesete. Víte jak na to?

Nastoupili jste právě jako nový šéf? Pak počítejte s tím, že vás vaši zaměstnanci budou sledovat a testovat na každém kroku. Čím mladší jste, tím těžší zkouška bude. Podřízení sledují na svém novém vedení nejen to, jak se obléká, vystupuje, ale testují hranice vzájemného vztahu.

Historie etikety. Seznámit se s ní mohli jen ti gramotní

Společenská pravidla psaná i nepsaná mají jednoho společného jmenovatele. Etiketu. Dnes patří dnes k základním znalostem v oblasti slušného jednání a umění vycházet s lidmi. Kdo se jí v historii řídil, pro koho byla určena a jak vznikla?

Žiji podle vyučovacích hodin. Nemoc z povolání?

Každý si ve své profesi hledá cestu, jak si co nejlépe zorganizovat čas. Mít vše v naprostém pořádku je náročné a často v některých profesích nemožné. Přesto existují lidé, kteří znervózní ve chvíli, kdy zjistí, že už měli před dvěma minutami někde být. Přinášíme vám zpověď o nemoci z povolání čtyřicetileté učitelky na základní škole.

5 tipů šéfa manipulátora. Jak ho odhalit?

Jak rozpoznáte, že se k vám chovává šéf jako pravý manipulátor? Co můžete udělat, abyste tomu zabránili a obstáli před ním?
Dobrému šéfovi – manipulátorovi se může podařit u svých podřízených vyvolat pocity, že jsou špatní, nedostačující, a to nejen profesně, ale i jako lidé- osobnosti. Pocit viny vede k nízkému sebevědomí a podobnému výkonu práce. Někdy šéfové využívají tohoto triku proto, aby zaměstnanci nemuseli napřímo dávat výpověď, a snaží se svého podřízeného donutit k tomu, aby odešel sám. Tento způsob jednání se často používá v případě, kdy vedoucí vycítí, že by jeho funkce mohla být druhým ohrožena.