Také volby mají svojí etiketu. Dodává jim na vážnosti

Nejžhavější společenské debaty se odvíjí většinou na téma volby a peníze. Důležité jsou ale jiné faktory, které signalizují, co pro nás znamenají. Při volebních debatách může být například nečitelnost, nevhodný outfit na škodu.

Nové zaměstnání, jsem jedno velké ucho. Jak se hned neztrapnit?

Začátkem nového roku někteří z nás mění zaměstnavatele. Přestup do nové práce může být pro mnohé stresující, nepříjemný, jiní se zase těší na nové kolegy, náplň práce, změny, které sebou nese. Každopádně platí pár pravidel, které nám pomůžou se v novém kolektivu cítit dobře.

Vánoční přání. Osobní potěší nejvíc

Přichází čas, kdy rozesíláme vánoční a novoroční přání. Každé, které obdržíme nám udělá radost, jsou ale i taková, která zahřejí u srdce. A jak je to s písmenky?

Štědrý večer si zaslouží eleganci. Co k ní patří?

Dlouho očekávaný den je tady. Především pro děti je to nekonečné čekání na dárečky od Ježíška, které si krátí u pohádek nebo společnými přípravami. Odpoledne čeká hospodyňky vaření večeře. Pánové by se měli ujmout obsluhy pití. Vychladit sekt, víno, ale i pivo, které ke štědrovečenímu menu patří. K tomu nachystat skleničky, a to i na nealko nápoje.

Vánoční večírky ve stylu noblesy i faux pas

Po delší odmlce jsou tu opět vánoční večírky. Důležité je si užít neformální setkání. A je jedno, jestli se odehrávají na lodi, jiné v restauraci, všechny mají něco společného. 

Dress code se mění. Zapomeňte na kravatu, in jsou tepláky

Pamětníci určitě vzpomenou velký vzor, který v sobě nesl gentlemanství, noblesu i společenské vystupování. Ano, herec Oldřich Nový. Dámy v jeho blízkosti omdlévaly blahem, jeho fluidum v nich zanechávalo smyslnou stopu. Inspirovat se témto šarmantním mužem nechal i Karel Gott. Společenské vystupování je souborem, ke kterému neodmyslitelně patří obléká. Říká se nejen, že šaty dělají člověka, ale jak si vážím sebe, tak se obléku na návštěvu, jednání s druhými lidmi.