Je nutné dodržovat dress code v horkých letních dnech?

Firemní dress code je striktní. Jak si s ním poradit v horkých letních dnech a jsou vůbec možné nějaké úlevy? Odradit může i nadměrné pocení. Pro muže košile, sako, kalhoty, kravata, pásek, ale i boty musí spolu ladit. Outfit pro managera, šéfa firmy je jasně daný a nekompromisní. V horkých dnech se ale dají ale jen těžko vyměnit polobotky, sundat ponožky a jít jen v sandálech nejen do práce, ale i na schůzku. Také žena má jasně předepsaný dress code, lodičky, blůzu, kostým.

Nezapomínejme na naše ruce, jsou naše vizitka

Pokud jsme byli ať už písemně nebo telefonicky vyrozuměni, že se máme dostavit k přijímacímu pohovoru, přemýšlíme nejen o tom, co řekneme, ale i jak se oblékneme.Najít přesně do toho, co na sebe, jaké zvolit vhodné doplňky jak se nalíčit, či jaký použít parfém je velmi důležité a svědčí to nejen o tom, jak si vážíme sami sebe, ale i ostatních.

K pozdravu přidejte vždy úsměv, budou se dít zázraky

Pozdravem začíná náš kontakt s ostatními kolegy. Přesto, že někdy na pracovištích panují různé vztahy, popřát si vzájemně dobrý den by mělo být pro všechny naprostou samozřejmostí. Úsměvem nejen odzbrojíte, ale dodáte především sobě dobrou náladu. Zdravit bychom měli příjemně, zřetelně, tedy ani příliš hlasitě, ani příliš tiše, zkrátka tak, aby zdravená osoba nemusela dohadovat, jedná-li se o pozdrav nebo nikoliv. Při pozdravu se druhému díváme do očí. Ještě příjemnější je nejen pro druhé, ale i pro nás, přidáme-li k pozdravu milý úsměv.

Také pracovní polibky mají své kouzlo a řád

Při pracovních schůzkách podáváme většinou ruku. S bližšími kolegy se ale můžeme na uvítanou také políbit. Jak a kdy je polibek vhodný, proč se líbáme a co vše polibkem můžeme vyjádřit? Na začátku obchodní schůzky dáváme polibek na tvář, a to jen v případě, že dotyčného či dotyčnou dobře známe a že situace, ve které se nacházíme je k políbení vhodná. Polibek by měl být pro tuto příležitost krátký. Ženy se líbají 2x na každou tvář, resp. se jen lehce dotknou vzájemně tváří, a to proto, aby neotiskly rtěnku kolegyni na tvář.