Vztahy, alkohol a šmírování. V komedii Co na srdci je řeší Monika Timková i Ladislav Ondřej

Jan Čížek

Komedie Co na srdci | Foto: Jaroslav Hauer
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

 Napsat dobrou komedii je těžký úkol, avšak když se povede, stojí to za to. Jednou z českých novinek je komedie Co na srdci. V premiéře se představí v sobotu 18. listopadu na jevišti Strašnického divadla a záhy začne jezdit po republice. Mezi herci se objeví třeba Monika Timková či Ladislav Ondřej.  „Žánrově je to komedie, ale kdoví, co se stane na konci,“ usmívá se její autor Daniel Nový, která má na kontě už úspěšnou hru Lída Baarová a ta druhá. „Je to hra ze života, ze současnosti. Každý si tam najde svoje, ze svého vlastního vztahu, je tam spousta věcí, ve kterých se můžete poznat – a nad tím se bavit. Ukáže, jaký je rozdíl v tom, co je vidět a slyšet, a co si lidé skutečně myslí.“

Stačí k tomu jen čtyři herci. Dva manželské páry Zelenkovi (Monika Timková a Václav Liška) a Červenkovi (Lucie Linhartová a Ladislav Ondřej) se potkávají u společných večeří se spoustou dobrého pití. Jeden večer se ale cosi zvrtne a ukáže se, že nic není tak, jak to vypadá. Stačí pár okolností, náhod, přibývající množství alkoholu, šmírování, pravdy a pár hloupých bonmotů a může dojít na lámání chleba.

Komedie Co na srdci | Foto: Jaroslav hauer

„Hraju Jitku Zelenkovou, která pracuje v módním průmyslu, takže je šik, zároveň velká koketa. Je to taková rozmazlená princezna, která vždycky žila v pohádce, a když se najednou nedaří, je schopna si najít někoho jiného. Hraje si na to, jak je super manželka, ale přitom je velký pokrytec,“ říká o své roli Monika Timková. „Moje role se jmenuje Filip Červenka. Je to obchoďák, ukecený byznysmen, který trošku pije, manželku bere jako inventář domácnosti a vlastně mu je docela ukradená,“ líčí Ladislav Ondřej, který stále hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Rozebírám tam třeba krizi středního věku, která už u mě začíná taky pomalu přicházet. V poslední době se mi zdá, že jsem se jen otočil a přitom uběhlo deset let,“ směje se herec.

2