Do čínské metropole bude létat Hainan Airlines z Prahy třikrát týdně

Michal Procházka

Hainan Airlines | Foto: Letiště Praha
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Praha po čtyřech letech opět získala přímé spojení s Čínou, které v roce 2020 přerušila celosvětová pandemie. Dopravce Hainan Airlines dnes obnovil svoji přímou linku z Prahy do Pekingu, kterou bude celoročně provozovat třikrát týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek na palubě letadel Airbus A330.

„Těší mě, že se nám po dlouhých jednáních podařilo obnovit přímé lety do Číny. Právě obnova dálkových linek je naší dlouhodobou prioritou a Asie představuje velmi důležitý zdrojový trh. Zatímco v roce 2019 dorazilo do Česka více než 1 700 000 turistů z Asie, v loňském roce to bylo 776 tisíc. Pevně věřím, že právě obnovená přímá linka do Pekingu bude tím správným stimulem pro další rozvoj příjezdového cestovního ruchu z Číny. Spojení do Pekingu bude také skvělou příležitostí pro české turisty nejen k poznávání čínské metropole, ale díky navazujícím letům také celé Číny a Asie,” uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Dopravce Hainan Airlines bude od dneška provozovat tři lety do Pekingu týdně vždy v pondělí, středu a pátek. Do čínské metropole se bude létat na palubě letadel Airbus A330.

Čína jako jeden z nejdůležitějších trhů

„Jsem velmi rád, že se podařilo na základě úzké spolupráce s Letištěm Praha dojednat spuštění této klíčové dálkové linky a zajistit tak pravidelné spojení s jedním z nejdůležitějších trhů. Tento krok zcela jistě významně podpoří příjezdový cestovní ruch v Česku. A nejen to – turisté ze vzdálených destinací, včetně Číny, pokračují dále a cestují po Evropě. Z tuzemska míří například do Rakouska, Německa, Francie či třeba Itálie. Je to logické, pokud už absolvují dlouhý let, chtějí poznat více destinací najednou. Toto přímé spojení tak bude v konečném důsledku přínosem pro celý evropský turismus,“ řekl ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller.

Společnost Hainan Airlines Holding Co., Ltd. byla založena v lednu 1993 v provincii Chaj-nan, největší čínské zvláštní ekonomické zóně a přístavu volného obchodu. Jako jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností v Číně se Hainan Airlines zavazuje poskytovat cestujícím komplexní, bezproblémové a vysoce kvalitní služby.

Hainan Airlines posiluje v Evropě

„Dnes obnovená linka do Prahy je již jedenáctou linkou naší společnosti do Evropy. Díky tomu jsme, co se týče počtu našich evropských destinací, vrátili na úroveň před příchodem pandemie. Hainan Airlines bude nadále pokračovat v poskytování vysoce kvalitních služeb a pokusí se cestovatelům, ať již z Číny nebo z České republiky, nabídnout co nejrychlejší, nejefektivnější a nejlepší zážitky a služby,“ konstatoval na tiskové konferenci Jichun Liu, mezinárodní marketingový ředitel společnosti Hainan Airlines.

Hainan Airlines v současnosti provozuje z Číny více než 40 mezinárodních a regionálních tras pro cestující z Pekingu, Šen-čenu, Šanghaje, Haikou, Čchung-čchingu, Si-anu, Čchang-ša, Tchaj-jüanu, Dalianu, Kuang-čou a Chang-čou. V budoucnu Hainan Airlines urychlí obnovení a rozšíření mezinárodních a regionálních letů, aby uspokojily tržní poptávku po cestování. Jako jediná pětihvězdičková letecká společnost SKYTRAX v pevninské Číně bude Hainan Airlines poskytovat zákazníkům bezpečné, pohodlné a příjemné zážitky z letecké dopravy, aby podpořila čínský civilní letecký průmysl.

Letiště Praha

0