První rande. Devět tipů, jak okouzlit a nevyplašit

Autor: Jana Černá

Foto: Pixabay
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Léto přímo vybízí k zamilování. Dnes večer máte první rande a s ním přichází šimrání v břiše, zrychlený tep, ale i otázka, jak zaujmout. Tady je devět důležitých tipů a rad co dělat nebo naopak nedělat, abyste okouzlili.

1. Místo setkání

Tady by měla panovat shoda. Místo setkání ovlivňuje vaši náladu během důležité schůzky. Tedy spíš kavárna, cukrárna. Restaurace je už více zavazující. Při kávě, zmrzlině,  je čas zjistit, zda má smysl, aby rande pokračovalo dál. Sejít se můžete také volně v přírodě, kde během povídání o sobě zjistíte pár důležitých informací. Rozhodně se ihned nevyptávejte na vše, co vás zajímá. Nechte prostor myšlenkám i fantazii.

2. Vhodné oblečení

Dívky by se měly obléct slušivě, ale ne příliš vyzývavě. Stejně tak i líčení by mělo být decentní. Kluci, vy si dejte pozor především na ponožky v sandálech a další módní přešlapy. Každopádně si oba oblečte to, co je vám především pohodlné. Není nic horšího, než když vás v průběhu prvního rande škrtí kalhoty, padají ramínky. Parfém by měl být okouzlující, dráždivě decentní. Ani žvýkačka není k zahození. I náš dech může být důvodem nepodařené schůzky.

3. Způsob přivítání

Záleží na tom, jak moc jste se do té doby znali. Pokud máte první rande s osobou, kterou znáte delší čas, přivítat se můžete polibkem na tvář. V případě, že se vidíte poprvé v životě, rozhodně se nikomu nevrhejte do náručí. Věřte tomu, že všechno má svůj čas.

4. Vedení hovoru

Na první rande se hodí nenáročná konverzace bez povyšování. Zásadou No.1 je – zapomeňte na výčet bývalých partnerů a nevyplašte se na schůzce vzájemným a velmi předčasným plánováním budoucnosti! Na prvním rande by se o vás druhý měl něco dozvědět, ale přílišné svěřování a intimní detaily si nechte pro sebe, navždy. Nejlépe uděláte, když se budete bavit o svých koníčcích. Neméně podstatnou zásadou je umění naslouchat.

5. Pravidla stolování

Jestliže máte nakonec první rande v restauraci, pak si dejte obzvlášť velký pozor na to, jak jíte a jak přitom na svůj protějšek působíte. Rozvalování na stole, mluvení s plnou pusou, hltání jídla nebo extrémní vyškrabávání talíře – za to všechno můžete nasbírat záporné body. V tento důležitý den si jídlo naopak vychutnávejte, nikam nespěchejte a užívejte si milou společnost. Na prvním rande je nejlepší jíst malá sousta a decentně popíjet bílé víno.

6. Placení útraty

První společnou útratu by měl vždy zaplatit muž. Milé dámy, peněženku nechejte hluboko v kabelce, maximálně ji můžete použít na druhém rande se stejným mužem na malém kafíčku.

7. První doteky

Určitě ale není vhodné hned napoprvé toho druhého osahávat, svíjet se kolem něj jak liána a už vůbec sem nepatří návštěva bytu. Pokud to mezi vámi zajiskří, společných doteků a intimností si ještě užijete dost.

8. Rozloučení

Můžete se loučit s různými pocity, ale známkou slušnosti je podání ruky. Polibek na samém konci schůzky může druhého vyplašit. Pokud vycítíte, že další setkání má smysl, měl by se dívce ozvat vždycky jako první muž.

9. Za jak dlouho si dát další schůzku

Další schůzku naplánujte přibližně týden po té první. Pokud se druhá strana bude snažit ze schůzky vykroutit, je to jasný signál nezájmu. A vy netlačte na pilu. Věřte, že pro jedno kvítí slunce nesvítí…

1