Léčivé kameny vybírejte podle své intuice

Autor: Robert Nový pro VIPosobnosti.cz

Foto: Alena Šulcová
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Energie je základem všeho, tedy i našeho bytí. Rozprostírá se všude kolem nás, ať pozitivní či negativní. Přírodní vědy a mnoho dalších dokázaly, že téměř všechny věci tohoto světa na sebe vzájemně působí, protože vše jsou v podstatě vibrace, které se dostávají do vzájemné rezonance.

V sobě můžeme mít pozitivní nebo negativní energii, podle toho, na jaké vibrace jsme naladěni. Také záleží na živostní situaci, ve které se právě nacházíme, na tom, čím a kým jsme obklopeni, zda zažíváme úspěchy, či neúspěchy. Každý z nás se snaží načerpat pozitivní energiii jinak. Někdo ji čerpá z pozitivních lidí, jiní z květin, přírody nebo vesmíru.

Pozitivní enerii můžeme získat také pomocí léčivých kamenů. Léčivé kameny jako např. růženín, křišťál či ametyst nám přinášejí svými pozitivními vibracemi a silnou energií pomoc při řešení nejen zdravotních, ale psychických problémů. Drahé a léčivé kameny zná lidstvo celá tisíciletí a od počátku civilizace jsou považovány za mocné léčivé, ochranné a magické prostředky, které nám pomáhají. Vyráběli se z nich amulety, vařili různé lektvary, které měly zahánět zlé duchy.

V antickém Řecku lidé pokládali bájné kameny dovezené z cizích, vzdálených zemí za „ úlomky na zem spadlých hvězd“. Nejstaršími záznamy jsou například doklady za staré Indie. Staroindické učení zapsané ve Védách nám zase překládá tvrzení, že kameny, obzvláště ty drahé, mají dokonce i svou vlastní duši. V Indii jsou dokonce i nejstarší známé doly na drahé kameny a je známo, že drahokamy drtili a jemný prášek přidávali do mastí a dokonce i do vody a alkoholu. Podle Indů byly drahokamy stvořeny ze sedmi druhů světelných paprsků vysílaných ze sedmi planet sluneční soustavy, které byly převedeny do sedmi barev duhy. Z „evropského“ kontinentu jistě stojí za zmínku léčba kameny, které užívali Keltové.

Švýcarský fyzik Walter Starck dokázal, že elektromagnetické záření kamenů má stejnou frekvenci, jako chvění buněk v našem těle, proto nás dokáží harmonicky ovlivňovat.Podle něho jsou schopny pohlcovat a odrážet enerii z planet sluneční soustavy a vyzařovat a vysílat ji poté do svého okolí, tedy i člověku, který je jejich nositelem a těmito energiemi jej ovlivňovat jak v pozitivním, tak i v negativním smyslu.

Každý kámen vibruje svým zvláštním způsobem, který odpovídá různým obrazům nemocí tělesné nebo duševně-duchovní povahy. Kameny, stejně jako my, rostliny, zvířata žijí. V přírodě se po dobu miliónů let mění. Umírají, aby se mohly zrodit v jiné podobě. Naše smysly život v kameni neumí zachytit, ale projevuje se jako každá životní forma – vibracemi, dokážeme ho vnímat tedy jen vnitřními pocity ale natolik konkrétně, že pociťujeme jejich silnou ozdravující energii.

Protože život se neustále mění, vše kolem nás se neustál vyvíjí, mění se tak i naše psychika a potřeby. Kámen, který se nám dnes zalíbí, může po určitém období ztratit svůj význam. Každý s takto vybraných kamínků může sehrát příznivou roli v určité etapě vašeho života a poté ho opustit, stejně jako věci, či někteří lidé kolem nás.

Stejně, jako si vybíráme svoje přátelé, známé, věci do bytu, oblečení na sebe, i při výběru kamínů bychom se měli řídit jenom svojí intuicí, sympatiemi. Poklud na vás kámen v ruce působí příjemně, vzbuzuje ve vás hřejivé pocity, pak je to ten pravý. Rozhodně nenakupjte podle toho, co píší horoskopy, nebo co vám kdo poradí. Každý z nás má jiné vibrace, pocity, které se nemusí shodovat s těmi našemi. Například perly si musíte vybrat a koupit sami, jinak vám přinesou smůlu.

Ať už si ale vyberete jakýkoliv, nezapomeňte se o něj pečlivě strarat, čistit ho pod pramenitou vodou nebo vystavit slunečnímu či měsíčnímu svitu.Pokud ale nejte sami vnitřně v pohodě, nejste pozitivně naladěni, kameny vám sami nepomůžou. Proto je potřeba dbát na to, aby jste byli sami v harmonii a poté teprve využít energii kamenů, slunce, vesmíru…

Vybírat můžete z mnoha zajímavých léčivých kamenů, jakými jsou například Křišťál, Ametyst, Achát , Šungit nebo Zeolit. My vám nyní přinášíme jeden z nich:

Černý kámen zvaný Šungit.

Je to jediný nerost obsahující léčebné „fullereny“.

Tato uhlíková hornina se nachází na jediném místě na Zemi, a to v Karélii, na břehu Onežského jezera. v severozápadním Rusku. Pochází z nejstarších vrstev zemské kůry, starší více jak 2 miliardy let. Dodne se neví, zda byl usazeninou v prehistorickéhem moři, nebo je výsledkem vulkanických a tektonických procesů. Vzhledem k tomu, že fullereny, které jsou považovány za jeho základní znak, se nalézají také v meteoritech, může být původ šungitu rovněž mimozemský, coby výsledek pádu meteoritu…

Šungit dokáže čistit vodu, obocuje ji minerály, ale hlavně pozitivně mění její energetickou a informační strukturu . Harmonizuje atmosféru v místnostech a má silné léčivé schopnosti.

Šungitův nápoj

Do 1 litru vody vložte menší kousek Šungitu, který po dvou hodinách vodu pročistí a nabije energií. Rozhodně vodu nedávejte do ledničky. Šungit můžete nechat ve vodě působit i přes noc. Velkou účinnost má na kámen s vodou také Úplněk. V tomto čase ji měsíčnímu svitu můžete vystavit.

Po půl roce už je ale většina léčivých látek vyplavena, proto je vhodné tento černý tajemný kámen vyměnit. Stejně tak můžete nakupovat a měnit všechny ostatní kameny podle potřeby, nálady nebo chutě, jen tak, pro radost a pozitivní energii.

0