Dokument Karel. Vzkaz pro fanoušky: Byl jsem tu pro vás

Karel Gott, chrám sv. Víta | Foto:Mirek Malec
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Ve čtvrtek, 1. 10. 2020 to bude přesně rok, co nás opustil zpěvák, ale také člověk, který rozdával radost, naději i dobrou náladu. Jeho skromnost, radost ze života um, profesionalita má dodnes nevídaný přesah. Oblibu ve světě si získal nejen zpěvem, znalostí jazyků, ale také neodmyslitelným faktem, že za totality velmi dobře vystihl, co má říkat v zemích kapitalistických, a co u nás. Reprezentoval nás také svým vybraným chováním, oblečením. Své fanoušky přesvědčil, že to, co dělá, je s láskou k hudbě, k životu. Ti to velmi dobře vycítili, a tak to Gottovi vraceli obrovským respektem, adorací.

Přesto, že si Karel Gott v životě neprocházel jen úspěšným obdobím, pozlátkem, které nabízí šoubyznys, je na místě podotknout, že to byli právě jeho příznivci, kteří Mistra nenechali padnout. A toho se báli i komunisti. Prezident Gustav Husák jasně řekl, že takové, jako je Gott tu nepotřebujeme, později mu předával titul národního umělce a velmi rád se s ním nejen on vyfotil.

Entuziasmus, se kterým jako mladý Karel vystoupil na jevišti z něj nevyprchal do posledních chvil. Pracoval na sobě krok po kroku, a tak mohl své děti ve stáří obohatit o různé zajímavé i důležité zkušenosti. Věděl a vážil si toho, že prožil takový život, pro který se obětoval.

TRAILER:

Olga Maířová Špátová velmi citlivě ve filmu vystihla jeho názory, postřehy, vztah k fanouškům, rodině i chvíli, která vzhledem k vážné nemoci musela jednou přijít. „Karel se od dob, kdy jsme spolu točili Fenomén změnil. Byl jiný, nechal nás nahlédnout do míst, kam by nás dříve nepustil. Byl otevřenější“ sdělila režisérka pro VIPosobnosti.cz. Ano. Karel chtěl, aby ho jeho fanoušci viděli vždy v dobré náladě, měli pocit, že je to jen pro ně. Strach, nemoc či žal, kterým si v průběhu života procházel jako každý z nás skrýval hluboko uvnitř sebe. Popisovat dokument je téměž nemožné, každý, nechť si prožívá intimní chvíle s Mistrem sám. Realizační tým dokumentu Karel zve od 15. října do kin.

Autor: Jan Čížek