Českého slavíka bych přejmenoval. Důvod je jasný, říká známý klavírista

Jana Černá

Český slavík | Foto: se souhlasem TV NOVA
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Anketu Zlatý slavík, která byla později přejmenována na Český slavík, mají fanoušci spojenou převážně s Karlem Gottem. Jak by ne, stál u jejího zrodu a zvítězil 42×. Anketa vznikla v roce 1962. Do roku 1991 byla organizována časopisem Mladý svět. Od té doby prošla mnoha změnami. Český slavík byl v roce 1996 přejmenován, jeho majitelem se na několik dalších let stal JUDr. Jaroslav Těšínský. Před rokem na něj získala všechna práva TV NOVA.

Zlatý slavík 1973. Matuška Waldemar, Pilarová Eva, Gott Karel, Urbánková Naďa | Foto: se souhlasem Česká televize

Fanoušci kdysi vystřihovali právě z časopisu kupóny, do kterých pečlivě zapisovali jména svých příznivců. V den vyhlášení výsledků ankety usedali k jedinému programu, který nabízela Československá televize, aby se dozvěděli, zda je právě ten jejich fanoušek na prvních příčkách. V průběhu své zpěvácké kariéry zvítězil v této anketě Karel Gott, a to 42krát.  „Slavíka mám navždy spojeného s Karlem Gottem, proto bych tuto anketu přejmenoval.  S jeho skonem odešla noblesa šoubyznysu, jde zo s ním z kopce“ řekl pro VIPosobnosti.cz klavírista Petr Malásek, který doprovází taková esa jako je Lucie Bílá či již zesnulá Hana Hegerová.

Klavírista Petr Malásek | Foto: se souhlasem TV Prima

Nakonec ale Český slavík vstupuje do sedmé dekády své existence. Televize Nova dnes spustila hlasování v anketě, která celosvětově patří k jedné z těch s nejdelší tradicí. Hudební fanoušci budou moci hlasovat až do půlnoci 12. listopadu a jeden z hlasujících opět vyhraje luxusní osobní vůz. Jména nejoblíbenějších hudebních interpretů se diváci TV Nova dozvědí v přímém přenosu z galavečera v pátek 24. listopadu. Na podiu se v roli vystupujících i předávajících představí špička českého kulturního a společenského světa.

Lucie Bílá, Český slavík | Foto: se souhlasem TV NOVA

„Připravovat Českého slavíka je velká zodpovědnost. Má velkou tradici a ke každému ročníku přistupuji s velkou pokorou a věřím, že i letos vytvoříme hudební svátek a nezklameme diváky,“ říká kreativní producent a režisér Pepe Majeský, který bude režírovat již pátý přímý přenos Slavíka. Letos již potřetí oslovil osvědčenou moderátorskou dvojici Ondřej Sokol a Aleš Háma, která se podílí i na scénáři s někdy velmi ostrým humorem. „Humor je nadsázka, je to často na hraně. Nechceme nikoho urazit. Ale myslím si, že tento styl k šoubyznysu patří. Velmi si cením lidí, do kterých si trošku rýpneme, ale oni mají nadhled a neberou se příliš vážně,“ dodává Pepe Majeský.

Diváci Českého slavíka jsou zvyklí na velkolepé úvodní scény. Tématem té letošní bude kritika, které se loni nevyhnul ani samotný galavečer předávání cen popularity. „Minulý ročník vyvolal slušnou vlnu, tedy je z čeho čerpat. Začneme sami u sebe a uvidíme, kdo se nám tam ještě vejde,“ říká Ondřej Brzobohatý.

1