Jak popřát s úctou k Vánocům? Zapojte i fantazii

Pokud se v přání k Vánocům chceme vyhnout běžným frázím, vsaďte na spontánnost. Přání nemusí být podle šablony, důležité je, aby bylo od srdce. Proč se vyhnout přeposílaní neosobních zpráv?

Základů telefonování, psaní e-mailů je jen několik. Znáte je?

Komunikaci bez telefonu, ale ani mailů a dopisů si v dnešní době neumíme vůbec představit. Přesto, že díky těmto technickým vymoženostem můžeme být mezi sebou ve spojení doslova na „každém kroku“, měli bychom i tady dodržovat určitá pravidla. Pro středoškoláky je jedním z prvních „ pracovních“ kontaktů napsání aplikačního dopisu a životopisu, ve kterém chceme sdělit, nejen svoje údaje o dosaženém vzdělání, ale i důvod, proč se právě zajímáme o tuto pozici a proč jsme oslovili právě tuto firmu. I když na druhou stranu, pokud někdo hledá práci ihned po škole a nehlásí se právě na místo generálního nebo obchodního ředitele,, dá se předpokládat, že nejen, že dopis vč. CV nebude obsáhlý, ale žádostí sám rozešle třeba 30 a na každý inzerát odpovídá třeba 100 adeptů.

Víte, jak zajistit pozornost tak, aby vám druzí rádi naslouchali?

Určitě to znáte. Zajistit si pozornost ve společnosti, ale i ve škole, tak, aby vám druzí naslouchali, neskákali do řeči, či rovnou neodcházeli, je těžké. Jak být občas nepřehlédnutelní lze mnoha způsoby. Od nápadného, až vyzývavého oblečení až po různé adrenalinové, ale především zajímavé nápady a skutky.

Nechcete být ve stresu? Naučte se delegovat

Vedoucí pracovník by měl umět delegovat práci na své podřízené. Měli by je vést natolik profesionálně a diplomaticky, aby to nebyla šikana, ale spolupráce vybudovaná na důvěře. Zaměstnanci by měli umět naopak převzít zodpovědnost a pravomoc za svěřený úkol. Delegování je o důvěře vůči podřízeným. Zodpovědnost ale opět za splněné úkoly nese šéf. Jak tedy rozhodnout? Zodpovědnost k zadanému úkolu není jednoduchá. Je potřeba pečlivě zvážit, komu daný úkol svěřit.