Dress code se musí dodržovat, vzorem byl i Karel Gott

Naše hezké oblečení visí už rok ve skříni a čeká stejně jako my, kdy se budeme moct pěkně obléknout. Být pěkně upravení, působit pozitivně je důležité nejen pro naši psychiku, ale také je naší vizitkou. Své o tom věděl jeden z našich největších elegánů, zpěvák Karel Gott.

Zareagovat na dotaz ‘Jak se máte’ není vždy jednoduché

Dotaz, který bereme jako běžnou frázi kdykoliv se s někým potkáme. Proto většinou ani nepřemýšlíme nad odpovědí přesto, někdy není úplně lehká. . Dá se na tuto otázku jednoduše odpovědět a jaký postoj zvolit pro úspěch?

Recepční i asistentka je vždy první vizitkou firmy

Nedílnou součástí každé firmy, soukromé ordinace, nebo hotelu je recepce, místo, které se vytváří první dojem a kde se všichni náhodně či cíleně setkávají. Setkáváme se tady s prvním reprezentantem firmy jehož prostřednictvím si o firmě vytvářímeme první dojem.

5 tipů šéfa manipulátora. Jak ho odhalit?

Jak rozpoznáte, že se k vám chovává šéf jako pravý manipulátor? Co můžete udělat, abyste tomu zabránili a obstáli před ním?
Dobrému šéfovi – manipulátorovi se může podařit u svých podřízených vyvolat pocity, že jsou špatní, nedostačující, a to nejen profesně, ale i jako lidé- osobnosti. Pocit viny vede k nízkému sebevědomí a podobnému výkonu práce. Někdy šéfové využívají tohoto triku proto, aby zaměstnanci nemuseli napřímo dávat výpověď, a snaží se svého podřízeného donutit k tomu, aby odešel sám. Tento způsob jednání se často používá v případě, kdy vedoucí vycítí, že by jeho funkce mohla být druhým ohrožena.