Od Gotta jsem odejít musel, říká Felix Slováček

;
new PodcastyEmbed({ contentId: 188885, element: '#embed-container-188885', theme: 'light' });
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Saxofonista slaví 80. narozeniny. Co pro Felixe Slováčka znamenala spolupráce s Karlem Gottem. Kam odešel z orchestru Ladislava Štaidla, jak se změnil muzikanský svět a co prozradil o současném šoubyznysu do nově připravované knhy o Karlu Gottovi? Nejen o těchto tématech se muzikant rozpovídal v rozhovoru pořadu VIP osobnosti Alky Hájkové.

Felix Slováček a Karel Gott | Foto: František Jirásek

Felixi, my se sznáme desítky let především z Lucerny, kam jsem ráda chodívala na zkokušky koncertů. Jak ty na tyto časy s Karlem Gottem vzpomínáš?

My jsme jako muzikanti uměly zahrát z not, které nám přinesl pan Dřevikovský, Rudla Rokl nebo později Pavel Větrovec.. Ale Karel chtěl vždycky něco navíc, takže jsme vymýšleli jak třeba písničku Požehnej bože můj…

Jak začala spoluráce s Karlem Gottem?

Než jsem udělal krok, který mě přivedl na desítky let ke Karlovi a do orchestru Ládi Štaidla, měl jsme několik nespavých nocí… Nakonec jsem ale po mnoha velmi úspěšných letech od Karla a orchestru Ládi odešel.

Tebe čeká 2. května narozeninový koncert v Lucerně. Na jaké gratulanty se můžeme těšit?

Moc se na něj těším, na pódiu se vystřídá kolem 25 osobností. Nechci je všechny teď jmenovat, abych na někoho nezapomněl. Budu rád, když lidé přijdou, protože  tam budou různá překvapení… O muzice nemá cenu mluvit, ta se musí poslouchat.

Více se dozvíte v podcastovém rozhovoru VIP osobnosti Alky Hájkové.

Výroba a copyright: VIPosobnosti.cz, nahráno ve studiu Českého rozhlasu

0