Karel Vágner: Řeknu vám, jak jsem k Arnoštu Lustigovi pašoval potají kachnu

Alka Hájková

Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Muzikant, producent Karel Vágner je nejen autor mnoha hitů, ale také velký sportovec. V rozhovoru vypráví poutavě neuvěřitelný příběh o svém tatínkovi. V jeho životě hraje kamarádství velkou roli. V podcastovém rozhovoru vypráví Karel Vágner zajímavé příhody s lidmi, kteří se během jeho letité a úspěšné kariéry stali přáteli. Mezi ně patřil bezesporu spisovatel Arnošt Lustig. „Hele bejku, dáš mi ten dárek k osmdesátinám“? Co mistra basů pojilo s textařem Zdeňkem Borovcem, jaké adrenalinové chvíle zažil s Karlem Gottem v Chile?

Alka Hájková a Karel Vágner | Foto: Miloš Kraus

Ty jsi přišel, Karle, do studia s velmi zajímavou knihou. Arnošt Lustig-Zpověď. Jak vznikl ten nápad?

Arnošt byl můj kamarád. Rád jsme s ním jezdil na jeho přednášky, kde vyprávěl své životní příběhy… On pak velmi vážně onemocněl. Jednou, když měl už po několika desítkách chemoterapií jednou dostal chuť na kachnu. Bylo to v jedenáct hodin večer. Kde bych ji v tomto čase sehnal? Tak jsem zavolal do hospody a oni ji měli…

Ty jsi měl nejen ve své branži několik kamarádů. Jedním z nich byl Karel Gott. Máš určitě spoustu zajímavých historek, řekneš posluchačům nějakou?

Kromě hudební branže nás spojovala také fotbalová amfora. Projel jsem s ním celý svět. A když jsme přijeli třeba do Jižní Ameriky nebo do některých jiných míst, kde místní obyvatelé nevěděli, o koho jde…Jednou jsme spolu byli v Chile a bydleli jsme v městě Valparaíso. Což je jedno měst, které v 16. století kolonizovali Španělé. A také tam bylo patrně nejhorší zemětřesení na světě, mělo sílu 9,8 stupňů. A Valparaíso bylo téměř srovnáno se zemí. Zbylo tam pár metrů kostela, o kterém se tradovalo, že ho stavěl český architekt. A Karel si usmyslel, že tam musíme jet…

Muzikant, skladatel Karel Vágner věnoval velkou část života sportu. Jak člověka tato, velmi odlišná branže od šoubyznysu formuje, co pro Vágnera znamenala zrada, jak na skladatele zapůsobil text Zdeňka Borovce „…a pak tu nejsme a stejně svítá?

Více se dozvíte v podcastovém rozhovoru VIP osobnosti Alky Hájkové.
Výroba a copyright: VIPosobnosti.cz, nahráno ve studiu Českého rozhlasu

VIP osobnosti Alky Hájkové

1