Zvedněte kotvy. Čeká na vás loď snů!

Kateřina Pavlíková

Plavby lodí | Foto: Čedok
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Nalodit se na palubu moderních výletních lodí, během cesty zakotvit v několika přístavech, prohlédnout si místní památky a odvézt si suvenýry z různých zemí najednou, to jsou hlavní důvody, proč turisté volí pro svou dovolenou okružní plavby. Čedok proto přichází nově na český trh s nabídkou plaveb po Středomoří, Karibiku, Skandinávii nebo po Perském zálivu. Díky spolupráci s Costa Cruises nabídne českým turistům balíčky s dopravou až na místo s odletem z Prahy, Mnichova nebo Vídně, ale také možnosti transferu do přístavu nebo ubytování v hotelu před časem vyplutí.

Nejoblíbenější okružní plavby se pořádají po Skandinávii, například z dánské Kodaně zamíří loď podél fjordů do norských měst Bergen, Älesund, Stavanger a navštíví i německý Kiel. Tradičně populární jsou cesty také po Karibiku. Kromě různých oblastí Dominikánské republiky, odkud se vyplouvá, turisté uvidí také Jamajku, ostrovy Turks a Caicos, Svatou Lucii, Barbados či jiné karibské oblasti. Ve Středomoří pak Češi mohou zažít námořnické dobrodružství se zastávkami třeba v tureckém Istanbulu a Bodrumu, na řeckých ostrovech Mykonos, Kréta, Rhodos, Kos nebo na dechberoucím Santorini. Další trasy pak vedou přes přístavy ve Španělsku, Itálii nebo Francii, jiné zase po Perském zálivu s programem v Dubaji.

Zájemci mohou vybírat hned ze tří typů kajut včetně těch s vlastním balkónem. Veškeré jídlo mají cestující během plavby v ceně a součástí je také večeře o čtyřech chodech, lze také přidat i all inclusive nápojový balíček. O zábavu se postarají různé animační programy, bazény, fitness, wellness, nákupy v duty free obchodech, a klienti mohou využívat kompletní vybavení lodí.

0