Stresu se můžeme zbavit spánkem i správnou relaxací

Foto: Pixabay.com
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Únava či nedostatek spánku nás můžou vést ke stresu. Správně relaxovat, zregenerovat organismus a nalézt cestu k sobě nám mohou pomoci také i Bachovy esence.

Stres znamená nejen fyzycké, ale i duševní přepjetí a námahu. Z toho může pramenit například naše dlouhodobá únava, podrážděnost a nespavost. Ať už jsme od přírody “sběrači” nebo “lovci”, naše tělo nění nastaveno na dlouhodobý stres, proto nás může dovézt až na hranice našich fyzických i psychických možností, které můžou skončit totální vyčerpaností organizmu, který vystavujeme mimořádné zátěži organismu. Až 70% nemocí je způsobených právě stresem.

Abychom se jim vyhnuli, nebo je alespoň minimalizovali, měli bychom se naučit relaxovat. Možností je spousta. Základem je udělat si na sebe čas a zvážit, zda bychom měli odpočívat průběžně během roku a tím vyvažovat své potřeby či se tzv. “upracovat” a své tělo pomalu, ale jistě nechat postupně zdecimovat a přivézt ho k negativním metabolickým změnám.

Jak správně relaxovat? Nejvhodnější je začít obyčejným spánkem. Dostatek spánku je důležitý pro celkovou regeneraci organizmu. Každodennímu stresu se můžeme bránit jen za předpokladu, že se jej naučíme ignorovat a nenecháme ho působit na vnitřní orgány.

A jaké podpůrné prostředky k léčbě stresu nám můžou pomoci? Jedním z nich jsou Bachovy esence, které nás spolehlivě naučí v kombinaci s konzultacemi renomovaných terapeutů vhodně se stresem zacházet. Důležité je podle během těchto konzultací a užívání esencí, aby člověk, trpící stresem dokázal nalézt cestu k sobě. Každý si sám zvolí, jak dlouhá cesta bude, to je individuální proces.

Bachovy esence: (38 výtažků z různých květů a rostlin. Pomáhají zvládnout nejrůznější záporné emoce, harmonizovat mysl a tím i nastartovat přirozenou obranyschopnost organismu – pozn. red.)

Autor: Hana Herčíková