Prezident Miloš Zeman odvolil. Z výrazu prezidenta je ale znát nejen vyčerpání

Miloš Zeman | Foto: Jiří Ovčáček
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Dnes se přesně ve 14 hodin otevřely volební místnosti. Volí nejen občané země, ale také politici. Mezi nimi i prezident republiky.

Již delší dobu se spekuluje o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Z nemocnice byl převezen přímo do Lán, kde odpočívá a je pod dozorem lékařů. Jeho přesný zdravotní stav dosud není znám.

Čtěte také: Řešit Zemanovo zdraví je obyčejný nenávistný hyenismus, říká Klausův spolupracovník

Dnešní Zemanova volba však vyvrací spekulace o tom, že prezident není schopen volit ze zdravotních důvodů: „Prezident republiky 🇨🇿 Miloš Zeman v pátek dne 8. října 2021 odvolil na zámku v Lánech ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ sdělil mluvčí Kanceláře prezidenta. Miloš Zeman odvolil v obleku v křesle v Lánech. Z výrazu prezidenta je ale znát nejen vyčerpání, ale také bolest, kterou překonává.

Čtěte také: Zneužívání lékařské autority k politickým cílům, prezident Miloš Zeman se obrátí nejen s žalobou na příslušný soud

Zdravotní stav prezidenta nedovoluje další program, proto je i setkání Miloše Zemana s premiérem Andrejem Babišem v neděli více, než nejisté. Zda pověří vítěznou stranu, resp. lídra sestavením nové vlády se dozvíme v následujících dnech.

Jan Čížek