Od kdy platí konec záloh Bohemia Energy?

Foto: Pixabay
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Nezapomeňte si zrušit veškeré trvalé platby těmto společnostem, vyzývá Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Energetickým regulačním úřadem. Od zítřejšího rána je bude kromě Energetického regulačního úřadu poskytovat také speciální informační linka, která je připravena pro více jak devětset tisíc odběratelů plynu a energie, kteří měli smlouvy se společností Bohemia Energy.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) společně s Energetickým regulačním úřadu (ERÚ) sděluje všem zákazníkům dodavatelů energií ze skupiny BOHEMIA ENERGY entity:

• Od 14. října 2021 doporučujeme nehradit už žádné další zálohové platby za elektřinu společnostem ze skupiny Bohemia Energy
• Od 17. října 2021 doporučujeme nehradit už žádné další zálohové platby za plyn společnostem ze skupiny Bohemia Energy.

S ohledem na to, že společnosti skupiny BOHEMIA ENERGY entity už ztratily nebo ztratí možnost dodávat elektřinu (14. října 2021) a plyn (17. října 2021), není na místě uvedeným společnostem od uvedených dat dále zálohové platby hradit. Konkrétně jde o společnosti BOHEMIA ENERGY entity s.r.o., COMFORT ENERGY s.r.o., Energie ČS, a.s., Europe Easy Energy a.s. a X Energie, s.r.o.

O dodávku energie lidé nepřijdou, nastupuje automaticky dodavatel poslední instance, který bude odběratele informovat o dalším vývoji, ceně a podmínkách. ERÚ a MPO také veřejnost upozorňují: „Nezapomeňte si zrušit veškeré trvalé platby těmto společnostem.“

Zároveň Ministerstvo průmyslu a obchodu a Energetický regulační úřad vyzývá dodavatele energií skupiny BOHEMIA ENERGY entity, aby:
• Zajistili včasné mimořádné vyúčtování za dodávky elektřiny a plynu u všech svých zákazníků.
• Předali detailní informace dodavatelům poslední instance o odběrných místech zákazníků.

Aby lidé, kterých se ukončení činnosti výše uvedených firem týká, měli potřebné informace, od zítřejšího rána je bude kromě Energetického regulačního úřadu poskytovat také speciální informační linka Ministerstva průmyslu a obchodu na telefonním čísle 1212. A to každý pracovní den od 8:00 do 16:00 h.

Zároveň MPO a ERÚ na svých webech – www.mpo.cz a www.eru.cz – zveřejní a bude průběžně aktualizovat nejčastější otázky a odpovědi.

Zdroj: MPO

Autor: Jan Čížek