Nejen hosté se v sobotu na Pražském hradě pokloní Karlu Gottovi. Pozor na květiny

Autor: doplnit autora

Karel Gott | Foto: Hana Lysáková
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Dnes se loučí příznivci Karla Gotta se svým idolem v Paláci Žofín. V sobotu se na Pražský hrad chystá nejen veřejnost, ale také pozvaní hosté. Přinášíme vám bližší informace k průběhu a organizaci zítřejší zádušní mše za Karla Gotta. Veřejnost nebude mít květiny kam položit.

Mši za Karla Gotta povede kardinál Duka. Na Hrad se chystají nejen pozvaní hosté, ale také veřejnost, která bude mít možnost rozloučení sledovat na velkoplošných obrazovkách na III. nádvoří Pražského hradu. Pro veřejnost bude otevřena cesta k Hradu z Hradčanského náměstí. Podle informací magazínu VIPosobnosti.cz se čeká obrovská návštěvnost, proto je potřeba dbát pokynů. Veřejnost nebude mít kam položit květiny.

Kancelář prezidenta republiky upozorňuje, že z důvodu ochrany velkého počtu zúčastněných budou lidé procházet bezpečnostní kontrolou při vstupu do areálu Pražského hradu, kterou provádí Policie ČR. Ceremoniálu zádušní mše se zúčastní příslušníci Hradní stráže.

Pro pozvané hosty bude Katedrála otevřena již od 9:30 hodin. Mše za zesnulého zpěváka bude zahájena v 11:00 hodin. Trvání smutečního obřadu se odhaduje na 80 minut. Větší květinové dary a věnce je třeba doručit k vjezdu do Pražského hradu v ulici U Prašného mostu (příjezd ulicí Jelení), a to dne 11. října 2019 v době od 15:00 do 18:00 hodin. Osobní kytice bude možno umístit v katedrále na pietní místo dle pokynů pořadatelů v den konání mše dne 12. října 2019 do 10:30 hodin.

Kancelář prezidenta republiky upravila na sobotu dne 12. října 2019 provoz na Pražském hradě, který bude pro turisty zpřístupněn od 14 hodin, a to včetně návštěvnických objektů. Královská zahrada zůstane po celý den otevřena standardně od 10 do 18 hodin, včetně výstavy 1989: Pád železné opony.

Pro pozvané hosty ani média nebude v tento den zajištěno parkování.

Zdroj: Kancelář prezidenta repubilky, Hrad.cz

0