Mrcha se nezapře. Markéta Hrubešová ze Slunečné o tom ví své

Jana Černá

Maroš Kramár a Markéta Hrubešová | Foto: TV Prima
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Diana Stránská (Markéta Hrubešová) má výborný čich na peníze. Hlavně na ty, které si nevydělala a má je v peněžence movitý ženich. A tím nejbohatším na Slunečné je samozřejmě John Linhart (Maroš Kramár), který tak podlehne kouzlu zlatokopky, jež konečně stane před vytouženým oltářem. Jenže to by nesměla svatba probíhat na Slunečné.

Diana v podání Markéty Hrubešové je ve Slunečné známá firma. Peníze chtěla vymámit už z dědy Vacka, ale ten nakonec prozřel a rychle ji ze svého života vyprovodil. Diana se tak přisála na Johna Linharta a už si mnula ruce nad jeho miliony. Pak ale přišel nečekaný přesun svatby ze zámku Hluboká na statek ve Slunečné. Diana tak nabídne Lídě pět milionů korun, aby ji neprozradila, kdo ve skutečnosti je, a v tichosti je oddala. Lída si ale zpověď nevěsty potají nahraje a když už se schyluje k osudnému Ano, přede všemi záznam pustí. „Musím říct, že to byl za nás obě velmi emotivní den. Netušila jsem, kam až Diana dojde, ale krásně jsem se u té její linky vyřádila. Byla to krásná práce,“ vzpomínala po natáčení Markéta Hrubešová.

Její Diana samozřejmě od oltáře odešla sama a John zmizel lízat si rány. „S Markétou se známe dlouho. Ještě z dob, kdy točila film Sedím na konári a je mi dobre. John se do ní zamiloval a všichni ho přemlouvali, že ne, že je to zlatokopka, která jde jen po penězích. Ale láska je slepá, hluchá a člověku je to všechno jedno, a čím víc ji pomlouvali, tím víc byl do ní John zamilovaný. No, a nakonec to dopadlo tak, že ji vyhodil,“ prozrazuje Maroš Kramár, který velký zastánce svateb není. „Svatby jsou takové, nevím… Já sám jsem rozvedený. Raději bych žil nadivoko, na psí knížku. Pak se musíte u toho rozvodu zpovídat, proč se chcete rozvést. Já bych tu svatbu udělal jako společnost s ručením omezeným. Třeba na 10 let a pak třeba prodloužit, a když ne, tak můžou od sebe jít a nikomu nic nevysvětlovat,“ svěřuje se s nápadem seriálový John.

To Markéta Hrubešová svatbu vidí trochu jinak. „Já bych asi tu svatbu posunula víc na jih, k nějakému nejbližšímu moři, ale klidně by mohla probíhat tak, jako tomu bylo tady na statku, tedy až na ten konec. Diana byla krásná komická potvůrka, takovou postavu jsem nikdy nehrála. To se mi se Slunečnou splnilo a ohlasy na ni od diváků byly krásné. Musím poděkovat fanouškům, kteří mi píšou krásné věci, moc je ta postava bavila. Dokonce jsem dostala jednu zprávu, kde bylo: ,Vy tu sviňu hraje tak dobře, že bych vám to uvěřil.‘ Bylo to napsané v dobrém,“ směje se Hrubešová, která si ze seriálové svatby odnesla suvenýr v podobě svatební kytice.

Šaty ale hned po natočení odložila v kostymérně. „Svatební šaty jsem zkoušela se Zuzkou Strakovou a myslím, že vybrala skvěle. Známe se léta a ještě mi dala ten princeznovský závoj. Vyhovovalo mi to. Stejně tak natáčení s Marošem i Václavem Knopem. S oběma pány to bylo bezvadné. Jsou to gentlemani, bezvadní chlapi a skvělí herečtí partneři,“ děkuje Hrubešová.

3