Letadlo s pasažéry na palubě přivítala slavobrána

Klára Divíšková

Korean Air | Foto: Letitě Praha
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Inaugurační let Soul – Praha se konal za přítomnosti významných hostů nejen z oblasti letectví. Nechybělo krájení dortu, přestřižení pásky i slavobrána, která čekala na 291 cestujících, kteří přiletěli dnes už pravidelnou linkou z Koreji. Na runway dosedl Boing 777-300 kolem 16 hodiny na pražském letišti. Po slavnostním přivítání byl pečlivě uklizen tak, aby mohl před 19 hodinou odletět zpět do Soulu.  

Kokpit letadla | Foto: Jan Hájek

Díky lince dojde k výraznému posílení aktuálně chybějících kapacit nejen do Koreje, ale také díky navazujícím letům ze Soulu do dalších destinací v Asii s tradičně silnou poptávkou, například Thajsko, Japonsko, Vietnam, ale také Indonésie nebo Austrálie. Pravidelná linka byla naposledy v provozu v březnu 2020. Pro předsedu představenstva Letiště Praha Jiřího Pose patří obnovení dálkového spojení k nejvyšším prioritám. „Jde o důležitý milník nejen na cestě k obnově provozu a návratu k číslům z roku 2019, ale také v rámci budování sítě přímých linek do Asie. Korea se řadí k trhům s nejvyšší poptávkou z regionu Asie,“ říká Pos.

Jeong Soo Park, Korean Air Managing Vice President and Head of Passenger Network k tomu dovává: „Praha, která se může pochlubit staletou historií a bohatým kulturním dědictvím, je vlajkovou lodí mezi destinacemi Korean Air ve střední Evropě. Obnovení této linky nám dává příležitost navázat tam, kde jsme skončili a aktivně se podílet na rozvoji spolupráce obou zemí v mnoha různých odvětvích.“ Ředitel agentury Czechtourism Jan Herget díky přímému spojení věří v návrat turistů Koreje. „V roce 2019 jsme zaznamenali 387 tisíc příjezdů hostů, o rok později kvůli pandemii covidu-19 přijelo pouze 42 tisíc Korejců a v roce 2021 dokonce jen osm tisíc. Turisté z Asie jsou pro český cestovní ruch klíčový z důvodů vysoké bonity. Průměrná denní útrata se pohybuje kolem 4 000 korun,“ dodává Herget.

Pohodlí letu dodává luxus first class Korean air | Foto: Alena Šulcová

V roce 2019 bylo spojení z Prahy do Soulu velmi úspěšné. Celkem mezi Prahou a Soulem cestovalo v roce 2019 přes 190 tisíc cestujících v obou směrech. Atmosféru jihokorejské metropole lze nejlépe nasát návštěvou pěti královských paláců Joseonské dynastie ve čtvrtích Jongno-gu a Jung-gu, a to Deoksugung, Gyeongbokgung, Gyeonghuigung, Changdeokgung a Changgyeonggung. Ve městě jsou také k vidění čtyři historické brány, z nichž nejznámější je jižní brána Namdaemum poblíž stejnojmenné tržnice. Zajímavé samy o sobě jsou historické hradby města. Za těmito krásami doletíte z Prahy do Soulu za necelých 13 hodin.

Letiště Praha

1