Ladislav Štaidl slaví 75. Proč ukončil spolupráci s Karlem Gottem?

Autor: Jan Čížek

Křest knihy L. Štaidla | Foto: Miloš Schmidberger
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Šéf orchestru Karla Gotta slaví dnes své 75. narozeniny. Ladislav Štaidl mnoho let prožil s Karlem Gottem, se kterým se v čase zpěvákova jubilea rozešel. Jaký byl, co vše musel zvládat nejen jako kapelník, ale také manažer se dozvíte v nové knize Tanec mezi Mistry.

Společné začátky Ladislava Štaidla a Karla Gotta se tradují desítky let zpátky. Do dob, kdy společně založili divadlo Apollo, odjeli společně na několika měsíční turné do Las Vegas, odkud si oba přivezli nejen mnoho zkušeností, ale také potřebných uměleckých i obchodních kontaktů. Ladislav Štaidl byl nejen Gottům kapelník, ale také manažer.

„Nutno podtrhnout, že kromě těchto nepřehlédnutelných atributů je tento šéf kapely obdařen i velkou pragmatičností, vzdělaností nadhledem. Jeho inteligentní projev, pevně vládnoucí ruka, organizační schopnosti, znalost marketingu, prostředí ekonomického trhu, ale také (vele)důležitých osob, byly nejen v časech společných začátků s Gottem a jeho muzikanty učiněnou výhrou a spásou. Také bez jeho autority by se v tvrdém, nekompromisním světě showbyznysu a v totalitních časech dalo těžko přežít. Štaidl byl duchovním otcem projektů, které tehdy společně vymysleli a zrealizovali a nutno podotknout, že s úspěchem. Láďa měl přehled o všem, co bylo součástí jeho profese…“, píše autorka knihy Tanec mezi Mistry nejen o Ladislavu Štaidlovi.

Alena Hájková a Ladislav Štaidl | Foto: Fr. Jirásek

Karel Gott slavil své 50. narozeniny koncertem v Lucerně, který byl pro Štaidla posledním. Svoj odchod zhodnotil slovy, že už se za ta léta najezdil více než dost, rád by se věnoval rodině a Karel je prostě nezmar. Co vše společně prožili, kam se ubíraly jeho kroky po odchodu od Karla Gotta se dočtete v knize Tanec mezi Mistry.

1