Ivan Trojan, který Gumpovi propůjčil svůj hlas: Tady hraje obraz nejdůležitější roli

Autor: Alena Hájková

Richard Krajčo | Foto: Bioscop
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Neuvěřitelný, strhující příběh psa Gumpa a jeho páníčka. Dnes už skoro ikonickému psímu hrdinovi propůjčil svůj hlas herec Ivan Trojan. Je to dokonce podruhé, před vznikem filmu totiž renomovaný herec namluvil audioknihu.

„Ivan Trojan je úžasný. Ví, že nám moc pomohl, a my mu za to strašně moc děkujeme. Je duší toho psa, to říkal i Filip Rožek. Je to štěstí veliký, že Gumpa mluví právě on, protože on je ten Gump, opravdu,“ říká režisér snímku F. A Brabec.

Režisér F. A. Brabec | Foto: Alena Šulcová

„U audioknihy jsem se řídil především svou představou o příběhu a četl jsem ji víc kontinuálně i podle představ režiséra Lukáše Hlavici. Tady ale hraje obraz daleko důležitější, možná nejdůležitější roli. Musel jsem se přizpůsobovat obrazu, což už je ´rozkouskovanější ´práce,“ svěřil se známý herec s rozdílem mezi načítáním audioknihy a doprovodným hlasem k filmu. „Myslím ale, že zážitek z četby knížky mi pomohl k tomu, abych do filmu mohl vstoupit lépe a přirozeněji,“ dodal Ivan Trojan. „František je velice otevřený, spontánní a vstřícný člověk. Měl jsem pocit bezpečí. Když není něco v pořádku, tak mi to řekne, a já se to pokusím opravit nebo společně ten výraz hledáme. Pokud se mi něco nezdálo nebo mi nějaká věta nešla do pusy, tak jsme ji i s Filipem Rožkem upravovali. Byla to fajn práce,“ prozradil o spolupráci Ivan Trojan.

Video rozhovor s Ivanem Trojanem ke zhlédnutí zde https://www.youtube.com/watch?v=CDSWkI8L8t4

„Chtěl jsem zase jednou natočit něco esteticky krásného. Náš pejsek to má občas docela těžké a není to obsahově jen pozitivní film, ale jeho forma by měla lidi nějak esteticky zaujmout, i když je obsah někdy „smutnější“, vysvětluje kameraman a režisér.

Čtěte také: Gump. Dojemný příběh psa, který naučil lidi žít

Bolek Polívka, Gump | Foto: Bioscop

 

Rodinný film režiséra F.A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich. V lidských rolích se představí Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Jana Plodková, Richard Krajčo, Anna Šulcová, Fatty Pillow a další.

0