Chcete znát tajemství, čím a jak působíme na druhé?

Foto: Pintarest.com
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Na druhé působíme nejen tím, co je na nás viditelné, ale především tím, co ze sebe vyzařujeme. Prezentujeme se opravdu tak, jak chceme být druhými vnímáni a pochopeni?

Naší vizitkou je nejen verbální a neverbální komunikace, ale také celkový outfit, úsměv, způsob intonace, komunikace a v neposlední řadě především to, co ze sebe vyzařujeme. Proto jsme vnímáni tak, jak se prezentujeme. Chceme-li být vnímáni důvěryhodně a pozitivně, pak je zapotřebí být v souladu sám se sebou, být ve vnitřní rovnováze. Také navenek bychom měli mít sladěné oblečení, účes, make up, boty, doplňky, a to právě v souladu s naší duší, naším vnitřním já.

Například v krásných lodičkách, elegantně oblečená a přitom dupat jako generál nám na příjemné image nepřidá. Ihned tím prozrazujeme určitou tvrdost, která právě není v souladu s naším oblečením. Pokud elegantně oblečený muž nepomůže ženě do kabátu, neotevře ji dveře, nebo mluví vulgárně, rozhodně se o něm pak nedá říct, že je gentlemant. Zajímá vás víc? Podívejte se na kouzlouspechu.cz Za oblečení, luxusní vizáž a plastické operace někteří schovávají své opravdové já. Někteří ho schovávají i za arogantní chování. Přesto všechno ale ze sebe vysíláme urřité signály, které druzí vycítí a poznají, že naše prezentace nemusí být vždy shodná s tím, jací opravdu jsme. Pokud jsme vnímavý, poznáme, že se lidi prozradí často “neviditelnými” detaily. Které to jsou?

vibrace

Ti, kteří si věři, jsou zdraví a sebejistí vibrují na vyšších frekvencích. Proto si k sobě přitahu lidi na podobných vibracích. Jsou to úspěšní lidé, kteří si dokáží přitáhnout štěstí, zdraví či úspěch.

frekvence

Vlny, na kterých jsme naladeni a tím vysílám o sobě určité signály. Pod nízkými frekvencemi si můžeme představit vše, co je negativní: myšlenky, strach, nemoci, zášť, závist, apod.

jemněhmotné energie

Jsou o citu, o lásce, porozumnění druchých, empatii, umění naladit se na druhé, ale i správný okamžik

vůně

Jemná energie, která nám říká, našeptává, jestli druhým voníme, nebo jsou nám z nějakých důvodů nepříjemní

chemie

Jiskra, která patří především k lásce. Cítíme, že on/ona je ta pravá, jsme naladěni na jednu vlnu. Je to afrodisiakum, které souzní s láskou platonickou, ale i fyzickou.

Jak se cítíme, myslíme, komunikujeme nebo se prezentujeme zásadně ovlivňuje náš úspěch, kvalitu života, štěstí nebo lidi, které si tak přitahujeme do života nebo je naopak od sebe odrazujeme.

Určitě jsme všichni zažili chvíle, kdy nám byli jiní lidé nesympatiční nebo naopak my jim, a to aniž bychom se vzájemně více poznali. Někdy na sebe nemusíme ani promluvit, a už cítíme, že si nebudeme vzájemně rozumět. Signálů, kterými nevědomky prozrazujeme své vlastní já je hodně. Mít sám sebe pod kontrolou není vždy správné, můžeme pak na lidi působit strnule, nepřirozeně. Právě přirozenost, je naší největší devizou.

Autor: Jana Černá