Český slavík v novém Kabátě. Výsledky už tento pátek

Jan Čížek

Josef Vojte a Karel Gott | Foto: František Jirásek
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Už v pátek se ve Fóru Karlín potká absolutní špička českého hudebního světa. Oceněni budou nejpopulárnější zpěvačky, zpěváci, skupiny i zástupci hiphopu. Český slavík také oznámí objev roku a přivítá druhého člena ve své Síni slávy. Na galavečeru vystoupí naše nejúspěšnější rocková skupina Kabát, která již posbírala 13 prvenství v kategorii Skupina roku. Diváci také budou svědky velkého návratu po patnácti letech legendární Heleny Vondráčkové na slavičí večer, nebo si užijí ochutnávku toho nejmodernějšího popu od Moniky Bagárové, která tento týden oznámila termín svého „vysněného“ koncertu v O2 aréně. Přímý přenos z předávání cen Český slavík 2023 moderovaný Ondrou Sokolem a Alešem Hámou uvede TV Nova v pátek, 24. listopadu, ve 20:20.

 „Český slavík je jedna z mála televizních akcí, kde se kapela může prezentovat živě. Není to playback, můžeme říct, co chceme. Chceme fanouškům připomenout, že příští rok oslavíme 35 let existence kapely. Také si vážíme přízně fanoušků, kteří nám celá ta léta obětují svůj čas posílají nám hlasy. Všechno, co v minulosti bylo zlé, hodíme za hlavu a na Slavících rádi zahrajeme,“ říká Josef Vojtek, frontman skupiny Kabát.

A radost z vystoupení na galavečeru nezakrývá ani Monika Bagárová: „Já tam každý rok sedím jako host. S obdivem sleduji všechny vystupující. Vždycky je to krásný večer. To, že letos budu na Slavících zpívat, je pro mě obrovská výzva a čest.“ Divácky atraktivní bude určitě i slavičí účast jak kapely Chinaski, tak jejího bývalého bubeníka s uskupením Marpo & TroubleGang. Diváci se mohou těšit i na vystoupení Václava Neckáře se skupinou Bacily, zpěvaček Evy Burešové a Jany Kirschner, kapely Vesna nebo Vojty Dyka & D.Y.K. Poctu Yvonně Přenosilová zazpívá Jitka Čvančarová a o poctu Vašo Patejdlovi se postará Ondřej Brzobohatý s Igorem Timkem z kapely No Name.

Hvězdný je i seznam osobností, které budou předávat ocenění Zlatý, Stříbrný a Bronzový slavík v jednotlivých kategoriích. Svým kolegům pogratulují Marie Rottrová, Jiří Korn, Michaela Kocáb nebo Dara Rolins. České slavíky předají i sportovci, kteří naši zemi úspěšně reprezentují po celém světe: dvojnásobná tenisová šampionka z Wimbledonu Petra Kvitová, nebo držitel olympijské medaile v šermu Alexander Choupenitch. Moderátorská dvojice Ondřej Sokol a Aleš Háma si na jeviště pozvou i kolegy z herecké branže: Petru Hřebíčkovou, Sáru Korbelovou, Martu Dancingerovou, Gabrielu Heclovou, Michaelu Petřekovou, Jakuba Štáfka, Martina Dejdara, Štěpána Kozuba, moderátora Leoše Mareše a mnoho dalších známých osobností. Obhájí svá prvenství Lucie Bílá, Marek Ztracený nebo Kabát? Výsledky hlasování v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap i jméno Objevu roku i toho, kdo vstoupí do Síně slávy uvidí diváci v pátek po Televizních novinách na televizi Nova

TV NOVA

0
Přidat na Seznam.cz