Miloň Čepelka pokřtil knihu ve Strašnickém divadle. Nyní se chystá Strašnický strašidelný ples! 

Ála Šebková

Miloň Čepelka, Miroslav Táborský | Foto: Jaroslav Hauer
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Znají se přesně dvanáct let. Tak dlouho spolu hrají v Divadle Járy Cimrmana. Když Miloň Čepelka přemýšlel nad kmotrem nové knihy Letí to pamětí, volba padla na kolegu Miroslava Táborského. Společně ji pokřtili v neděli 5. listopadu na jevišti Strašnického divadla, večer provázel Patrik Ulrich. 

„Je to moje druhá kniha vzpomínek, polemik a malých úvah. Mně se to zalíbilo, protože podobně pracuju pro Country radio, kde vysílám své fejetony. Vycházím z toho, co už jsem do rádia odmluvil a jenom to předělávám do literární formy,“ vysvětluje Miloň Čepelka, jehož celkový počet knih se blíží k dvacítce. Je také autorem tzv. haiku, minimalistických japonských básní složených ze tří krátkých veršů.

„Tato knížka je hodně pestrá. Je v ní i řada mých nejnovějších haiku, kterých jsem vytvořil už čtyři knížky a na tu pátou si netroufám, protože by to dlouho trvalo, než bych měl dostatečný počet trojverší. Ale když už jsem jich měl několik desítek, říkal jsem si: Proč bych je nedal doprostřed? Takže jsou i tady v této knížce,“ vysvětluje herec a spisovatel. 

Strašnické divadlo chystá na listopad řadu dalších zajímavých akcí.  Na svatého Martina, v sobotu 11. 11. 2023, se v komedii Stará láska nerezaví poprvé objeví herec František Skopal, a to jako alternace Miroslava Šimůnka. Ve čtvrtek 16. listopadu se zase můžete těšit na Strašnický strašidelný ples, kde si zábavu užije celá rodina. Od 18 hodin můžete s dětmi nejen tančit, ale také se zapojit do soutěže o nejlepší kostým a nejstrašidelnější rodinnou sestavu. Od 20 hodin dostanou prostor rodiče, zatančit si mohou s kapelou Broky Františka Kanečka, zasoutěžit si o nejlepší masku a získat zajímavé ceny v tombole. Večerem provází Josef Hervert. 

Strašnické divadlo

0