Kariéra a etiketa

Inspirace k úspěšné komunikaci, image, ale také o psaných a nepsaných pravidel společenského vystupování
Foto: Adrian Šetlík

Máte rádi lichotky? Ne každý to s námi ale myslí dobře

Kdo z nás rád neslyší, jak nám to sluší, jak jsme úspěšní, ale třeba i nejlepší. Každá pozitivní informace je důležitá, protože nám pomáhá zvýšit sebevědomí, motivovat. Naopak negativní hodnocení naší osobnosti nás často vede ke ztrátě víry nad sebou samými. Komu máme věřit?

Kolega vám kouká do výstřihu a vede dvojsmyslné řeči. Co s ním?

Sex na pracovišti? Návrat do původních kolegiálních vztahů bývá po skončení milostného románku velmi složitý. Chcete-li být dobýváni, pak mimo zaměstnání. Kouká vám kolega do výstřihu nebo vede dvojsmyslné řeči? Mluví o kariéře přes city a postel? Nebo naopak šéfová uhání vašeho kolegu? Co s tím? Jak reagovat, jak se bránit?

Ne vždy je váš neúspěch při pracovním pohovoru vaše chyba

Zaměstnavatelé si stěžuji, že mají nedostatek kvalitních lidí. Poptávku po nich si ale sami zničili malými platy a tím pádem nekvalitními zaměstnanci. Svůj podíl na tom mají ale i personalisté. Ne vždy správně vedou pohovory. Pokud při něm neuspějete, nemusí to být jen vaše chyba. Být profesionálem ve svém oboru neplatí jen pro uchazeče o práci, ale také pro personalisty a majitele firem. Ti často neznají základní pravidla nejen během pracovního pohovoru. Co vše nezvládají a proč někdy nemůžou najít kvalitní zaměstnance?

Chcete být rovnocenným partnerem? Nestavte se do submisivní pozice

Vlivní a mocní lidé vzbuzují u druhých nejen obdiv, respekt, ale také otázky, jak toho docílili. Fakt, že pracují na významných postech, je podle mnohých zásluhou kontaktů, či různých zákulisních intrik. Přinášíme vám několik rad, jak na to bez nekalých praktik. Obklopte se schopnějšími lidmi, než jste sami
Jedním z nepsaných pravidel je, že každý dobrý šéf se snaží obklopit lidmi, kteří mají schopnosti a znalosti, které on sám nemá.