Všichni, s nimiž jsem spolupracovala, jsou profesionálové, říká Alena Hájková

Foto: Alena Hájková
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Když pořádala Alena Hájková, majitelka společenské agentury VIP osobnosti narozeninový večírek, zazpívaly jí popové hvězdy. Vedle nich přišel pogratulovat i celý zástup dalších známých osobností z uměleckého a společenského života.

Jak se dostane dívka indického původu k práci, které se věnujete řadu let?

Pocházím z Indie a v Dillí jsem byla adoptována českými rodiči. Když mi byl rok, vrátili jsme se všichni do Československa. Nebyla to tehdy lehká doba pro nikoho, myslím, že rodiče chtěli dál cestovat i se mnou po světě. Netušili ovšem, že se na dvacet let zavřou hranice. A tak jsem v té šedi tady hledala podvědomě něco pozitivního, lidi, kteří byli zcestovalí, a nevadilo jim, že jsem jiná než ostatní. Lidi tady na „jinakost“ nebyli tehdy vůbec zvyklí. Tento „azyl“ jsem našla souhrou náhod a okolností u Karla Gotta a jeho orchestru. Bylo mi deset let, když jsem začala chodit na jeho koncerty do Lucerny. A tak se začaly stavět základy, rozšiřovat počet VIP osobností. Postavení základů trvalo dlouho, ale o to jsou dnes stabilnější.

Na které akce či aktivity vaší agentury jste pyšná?

Pyšná jsem na každou milou a především pozitivní spolupráci. Ať už je to křest knížky, mediální spolupráce třeba na koncertech Heleny Vondráčkové, na Českém slavíku nebo na narozeninách akvaparku v Čestlicích. Pro mě je především důležité, jaké VIP osobnosti se těchto akcích podílí…

Se kterými VIP osobnostmi ráda spolupracujete a proč?

Tak to je jednoduché. Úplně se všemi, protože mám možnost si sama vybrat, s kým budu pořádat společenské akce, s jakými moderátory… Mě tato práce neskutečně baví, takže to vlastně ani není práce. Když vás to, co děláte, nebaví, můžete dělat cokoliv. Všichni, se kterými jsem spolupracovala, jsou ohromní profesionálové, a já je obdivuju, kolik byli ochotni věnovat své práci času a úsilí.

Určitě se neobejdete bez sponzorů i dobrých lidí. Je to tak? Na co sázíte nejvíc?

Ano, máte pravdu. Určitě je důležité najít fajn lidi, kteří s vámi půjdou do různých projektů. Dnes je doba složitější. Všeho je hodně. Lidi nemají potřebu se na něco těšit. Například písničky, na které jsme se těšili, až je budou hrát v rádiích, či vyjdou na deskách, dnes můžete slyšet v každém obchodním domě. A tak přijít s něčím, čím lidi zaujmete, je dnes velmi těžké. A když se vám to konečně podaří, přijde za chvíli něco nového, takže si doznívající dojmy nemáte šanci vychutnat. Musím ale přiznat, že mám kolem sebe mnoho kvalitních a slušných lidí. Pro mě je nejdůležitější, aby člověk měl okolo sebe lidi, kterým může důvěřovat.

Vaše agentura vznikla v roce 2003. Přitom už v roce 2000 jste vyprodukovala pořad Lucie Bílé, Život je zebra. Od té doby to byla celá řada akcí a pořadů, například show Silvestr na pláži, kterou v režii Jiřího Adamce odvysílala televize Prima v přímém přenosu. Co vás čeká v nejbližší době?

Už brzo proběhne opět tenisový turnaj VIP osobností. Vloni se konal první ročník v Průhonicích u příležitosti desátých narozenin mojí agentury. Také bych letos ráda uskutečnila koncert za účasti známých umělců, se kterými léta spolupracuji. Věřím, že se nám to podaří.

Přidat na Seznam.cz
0