Slunovrat přináší čas pro rituály a splněná přání. Víte co obětovat?

Autor: Helen Stanku

Foto: Pixabay
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Letní slunovrat letos vychází na 21. června. Podle keltských tradic se mu říká Litha. Ve dnech 20.6.-23.6 nastává čas oslav léta, máme se vzbudit a žít naplno. Slunce je v nejvyšším bodu a jeho energie působí na maximum. Jak ji načerpat a využít i pro léčení?

Teď přichází čas tvůrčí energie v plné síle

Nastal čas pro posvěcení lásky a úspěchů. Také pro naši práci, kterou máme rádi. Proto vzdáme hold i jí. Jejím úspěchům a výdobytkům za posledních 6 měsíců. O Svatojánské noci nás podporuje celý vesmír. Je možné se vymanit od všeho, co jsme v sobě museli tvrdě potlačovat. Proberme se z letargie a konečně začněme žít naplno. Letní slunovrat má nejdelší den v roce a nejkratší noc. Pak se dny začínají zkracovat.

Víte, co si chcete dát do pořádku v následujícím ročním období?

Potom se můžete vrhnout na čarování. Ono je to vlastně takové skryté programování vaší podvědomé mysli, které využívá skrytou řeč symbolů nevědomí a napojování se na génie či energetické vlny, na kterých potřebujete vibrovat. Tyto rituály prověřil čas. A když už jsme u toho času, správné načasování také není od věci. Čili tato doba.

Pro splnění přání je dobré něco obětovat. Vůbec vás to ale nemusí mrzet. Dělíte se s duchy přírody o to, co vám dělá radost. Oběť může být jednoduchá. Najděte si své místo u vody nebo se vydejte na procházku v parku. Následně připravte oběť. Pro přírodní duchy to bude třeba to, že si koupíte kytici jasných květů a dáte si víno na louce se svými přáteli nebo milovanou osobou. Oblečte si ve šaty světlé sluneční barvy. Můžete se milovat  při svitu měsíce a využívat energie, které nyní kulminují.

Helen Stanku | Foto: se souhlasem Helen Stanku

Pak si můžete připravit kouzlo s okvětními plátky růží pro splnění nejskrytějších tužeb. Potřebujete po jedné růži pro každého, kdo s vámi podstoupí tento rituál, malý kotlík, misku a olejíček s vlastnostmi odpovídající tomu, o čem sníte. Může to být levandule, heřmánek šalvěj, máta… Všechny jsou typické pro toto roční období. Z kamenů můžete použít heliotrop, horský křišťál, citrín, tygři oko, granát. Použijte psací brk stříbrné nebo tmavě modré barvy. Nebojte se ani i černé.

Najděte si nerušené místo a připravte si malý oltář

Na ozdobu oltáře můžete použít růže, nebo jiné letní květy. Červené, žluté, nebo oranžové svíce, kalich, nebo kotlík naplněný vodou. Neměla by chybět tarotová karta Slunce a dubové listí.

  • Uzemněte svoji energii
  • Vytvořte pomyslný kruh kolem sebe
  • Vy jste uprostřed kruhu a držíte růži i kameny
  • Řekněte: ‚V den letního slunovratu ať andělé růží vyslyší mé prosby. Ať je splní s grácií a krásou. Ať mají vždy na vědomí nejvyšší dobro mé i všech zúčastněných‘

Pomalu trhejte plátky růže a myslete při tom na své přání, které si v duchu nebo šeptem opakujte. Dívejte se na plátky růží a vhazujte je do kotlíku či misky. Pokud budete rituál vykonávat s druhými lidmi, můžete se podpořit tak, že budete mluvit tom, co chcete. Jestli chcete můžete to napsat na plátky růží. Pokračujte, dokud vašim zrakem i rukama neprojdou všechny okvětní plátky. Do misky, kotlíku přilejte vaši oběť z bylinek či květů. Dobří duchové vás vyslyšeli. Věřte, že vyslechli vše, co chcete. Vizualizujete si, co se stane a kdy se splní vaše přání. Vizualizujte si, jak se v té představě cítíte.

Představte si energii, která vznikla jako výsledek tohoto rituálu. Bude jako koule síly – energie, která vychází ze základu vámi nakresleného kruhu. Postupně se vznáší nad vaši hlavu. V tu chvíli ji uvolněte a propusťte, aby mohla splnit a vykonat svoji misi ve vesmíru.

Snažte se vycítit a procítit, jak z vás odchází tato energie až dosáhnete klidu.

  • Uzavřete kruh.
  • Uzemněte energii

Vezměte plátky růže a vyjděte ven na prostranství. Ideální je, pokud najdete nablízko přírodní vodní nádrž. Pošlete plátky po větru nebo po vodě a poděkujte jim za pomoc. Dejte je jako oběť Matce Zemi. Můžete z nich také vytvořit olejíček nebo je zašít spolu s rozmarýnem do růžového sáčku z plátna, který si dáte pod polštář.

0