Slunovrat přináší čas pro rituály a splněná přání. Víte co obětovat?

Foto: Pixabay
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Letní slunovrat letos vychází na 21. června. Podle keltských tradic se mu říká Litha. Ve dnech 20.6.-23.6 nastává čas oslav léta, máme se vzbudit a žít naplno. Slunce je v nejvyšším bodu a jeho energie působí na maximum. Jak ji načerpat a využít i pro léčení?

Teď přichází čas tvůrčí energie v plné síle

Nastal čas pro posvěcení lásky a úspěchů. Také pro naši práci, kterou máme rádi. Proto vzdáme hold i jí. Jejím úspěchům a výdobytkům za posledních 6 měsíců. O Svatojánské noci nás podporuje celý vesmír. Je možné se vymanit od všeho, co jsme v sobě museli tvrdě potlačovat. Proberme se z letargie a konečně začněme žít naplno. Letní slunovrat má nejdelší den v roce a nejkratší noc. Pak se dny začínají zkracovat.

Víte, co si chcete dát do pořádku v následujícím ročním období?

Potom se můžete vrhnout na čarování. Ono je to vlastně takové skryté programování vaší podvědomé mysli, které využívá skrytou řeč symbolů nevědomí a napojování se na génie či energetické vlny, na kterých potřebujete vibrovat. Tyto rituály prověřil čas. A když už jsme u toho času, správné načasování také není od věci. Čili tato doba.

Pro splnění přání je dobré něco obětovat. Vůbec vás to ale nemusí mrzet. Dělíte se s duchy přírody o to, co vám dělá radost. Oběť může být jednoduchá. Najděte si své místo u vody nebo se vydejte na procházku v parku. Následně připravte oběť. Pro přírodní duchy to bude třeba to, že si koupíte kytici jasných květů a dáte si víno na louce se svými přáteli nebo milovanou osobou. Oblečte si ve šaty světlé sluneční barvy. Můžete se milovat  při svitu měsíce a využívat energie, které nyní kulminují.

Helen Stanku | Foto: se souhlasem Helen Stanku

Pak si můžete připravit kouzlo s okvětními plátky růží pro splnění nejskrytějších tužeb. Potřebujete po jedné růži pro každého, kdo s vámi podstoupí tento rituál, malý kotlík, misku a olejíček s vlastnostmi odpovídající tomu, o čem sníte. Může to být levandule, heřmánek šalvěj, máta… Všechny jsou typické pro toto roční období. Z kamenů můžete použít heliotrop, horský křišťál, citrín, tygři oko, granát. Použijte psací brk stříbrné nebo tmavě modré barvy. Nebojte se ani i černé.

Najděte si nerušené místo a připravte si malý oltář

Na ozdobu oltáře můžete použít růže, nebo jiné letní květy. Červené, žluté, nebo oranžové svíce, kalich, nebo kotlík naplněný vodou. Neměla by chybět tarotová karta Slunce a dubové listí.

  • Uzemněte svoji energii
  • Vytvořte pomyslný kruh kolem sebe
  • Vy jste uprostřed kruhu a držíte růži i kameny
  • Řekněte: ‚V den letního slunovratu ať andělé růží vyslyší mé prosby. Ať je splní s grácií a krásou. Ať mají vždy na vědomí nejvyšší dobro mé i všech zúčastněných‘

Pomalu trhejte plátky růže a myslete při tom na své přání, které si v duchu nebo šeptem opakujte. Dívejte se na plátky růží a vhazujte je do kotlíku či misky. Pokud budete rituál vykonávat s druhými lidmi, můžete se podpořit tak, že budete mluvit tom, co chcete. Jestli chcete můžete to napsat na plátky růží. Pokračujte, dokud vašim zrakem i rukama neprojdou všechny okvětní plátky. Do misky, kotlíku přilejte vaši oběť z bylinek či květů. Dobří duchové vás vyslyšeli. Věřte, že vyslechli vše, co chcete. Vizualizujete si, co se stane a kdy se splní vaše přání. Vizualizujte si, jak se v té představě cítíte.

Představte si energii, která vznikla jako výsledek tohoto rituálu. Bude jako koule síly – energie, která vychází ze základu vámi nakresleného kruhu. Postupně se vznáší nad vaši hlavu. V tu chvíli ji uvolněte a propusťte, aby mohla splnit a vykonat svoji misi ve vesmíru.

Snažte se vycítit a procítit, jak z vás odchází tato energie až dosáhnete klidu.

  • Uzavřete kruh.
  • Uzemněte energii

Vezměte plátky růže a vyjděte ven na prostranství. Ideální je, pokud najdete nablízko přírodní vodní nádrž. Pošlete plátky po větru nebo po vodě a poděkujte jim za pomoc. Dejte je jako oběť Matce Zemi. Můžete z nich také vytvořit olejíček nebo je zašít spolu s rozmarýnem do růžového sáčku z plátna, který si dáte pod polštář.

Autor: Helen Stanku