Nechci spolupracovat s někým, kdo nedrží slovo a nemá úctu k práci druhých, říká Alena Hájková

Autor: Robert Rohál

Foto: František Jirásek
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Rušný rok plný společenských podniků má za sebou Alena Hájková, majitelka agentury a magazínu VIP osobnosti. Spoluúčast této agentury na prestižních akcích je obvykle zaštítěna jmény renomovaných osobností, které přitahují pozornost a zároveň jsou zárukou kvality.

Váš magazín je také mediálním partnerem ankety Český slavík, co to pro vás znamená?

Společenský magazín VIPosobnosti.eu je třetím rokem mediálním partnerem ankety Český slavík Mattoni. Jsem ráda, že mi majitel pořádající agentury JUDr. Jaroslav Těšínský opět dává důvěru. I po tolika letech hlasuje zde stále mnoho příznivců, v televizi ji sleduje téměř dva milióny diváků. Pro mne je toto partnerství zajímavé také z důvodu prestiže a možnosti přispět k jejímu zdárnému průběhu. Sama jsem zvědavá, jak letošní vyhlášení dopadne.

Které české interprety vy sama uznáváte a proč?

Z českých zpěváků jsou to samozřejmě Karel Gott, Helena Vondráčková, Michal David, Josef Vojtek nebo Petr Kolář, ale moc ráda si poslechnu i houslového virtuosa Pavla Šporcla nebo pianistu Pavla Větrovce. Ne všechny jsem ale stačila vyjmenovat. S většinou mám přátelské pracovní vztahy.

Pokud vím, nechat vyrobit pamětní medaile Heleně Vondráčkové byl váš nápad. Co vás k tomu vedlo?

Právě Helena Vondráčková patří k absolutní špičce naší popové scény. Profesionalita ale není jen o zpěvu, ale také o znalosti jazyků, vkusu oblečení, celkového outfitu, společenském vystupování, dodržení slova, disciplíně, dodržení dohod atd. Myslím si, že si za padesát let na scéně tuto medaili opravdu zaslouží. Jsem ráda, že Helena moji nabídku přijala a že spolupráce s Českou mincovnou na medailích je na velmi kvalitní úrovni.

Vaše agentura spolupracuje s řadou známých osobností. Které z nich na vás udělaly nejlepší dojem?

Všechny, s nimiž spolupracuji ať už to byl plastický chirurg Jan Měšťák, moderátor Rey Koranteng či novinář a moderátor Luboš Procházka, kteří odvedli ve spolupráci s mojí agenturou neuvěřitelný kus práce a za to jim patří můj dík. Pro mě je moje práce radost, nechci spolupracovat s někým, kdo je nedochvilný, nedrží slovo, nemá úctu k práci druhých, nedokáže si představit, co vše stojí za perfektním výsledkem. To pak není o radosti, ale o trápení, čtenář, či divák to samozřejmě pozná a na výsledku je to pak znát.

Jak hodnotíte z hlediska působnosti vaší agentury rok 2014?

Letošní rok začal organizací setkání s přáteli z řad osobností k mému životnímu jubileu. Povedl se i druhý ročník VIP tenis cupu. Mimo jiných aktivit jsem spolupořádala akci pro postižené děti, kde byl mým hlavním hostem člověk, který celý život pomáhá druhým – lékař a ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz. Velkou radost mám také z nedávno konaného plesu na jednom zámku nedaleko Prahy, kde se nám podařilo v začátku plesové sezóny předběhnout Vídeň. Na noblese mu přidali všichni hosté i účinkující, kteří se Zámeckého plesu zúčastnili.

Zdroj: Novinky.cz