Karel Gott se léčí s akutní leukémií, co mu vzkazují kolegové?

Vyrobila VIP OSOBNOSTI TV/VIPosobnosti.cz

Mistr Karel Gott | Foto:Fr. Jirásek
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Zpěvákovi, kterému na podzim roku 2015 diagnostikovali nádorové onemocnění mízních uzlin, zjistili lékaři ve Všeobecné fakultní nemocnici akutní leukémii. Karel Gott, který tuto informaci sdělil na svém facebookovém profilu, ambulantně dochází na léčbu. Přinášíme vám celé znění vyjádření Mistra v českém a německém jazyce.

Zpěvák Karel Gott, který nás po celou svoji kariéru provázel hudbou a zpěvem získal ve světě ohlas odkud si přivezl mnoho prestižních ocenění. Také u nás byl oceněn mnoha tituly, získlad 42 Slavíků a především ohromný zájem publika, úctu fanoušků a je právem považován za naprostou profesionální špišku, která u nás nemá obdoby. Karel Gott má stále velkou podporu fanoušků, kteří na něj v těchto těžkých chvílích myslí.

Vážení příznivci, deník Blesk mi položil konkrétní dotaz, který se týká mého zdravotního stavu. Ptali se na to, jestli se mi vrátila rakovina a jestli podstupuji léčbu. Abych předešel spekulacím, rozhodl jsem se na jejich dotaz odpovědět a cítím potřebu sdělit svou situaci i vám.

Nechtěl jsem vás zatěžovat svými problémy, nejsem ten, který by o svém soukromí, zvláště zdraví, veřejně sám mluvil a nechával se tak litovat. Se svou nemocí jsem se chtěl díky špičkovému týmu prof. Trněného vypořádat sám, po boku své manželky a mých nejbližších.

Před 4 lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě Myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukémii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav.

Prosím zejména bulvární média o respektování našeho rodinného soukromí. Věřím, že nám média nebudou denně v patách a nebudou na nás pořádat hon, což by mohlo přitížit nejen mému stavu, ale zejména psychice mých nezletilých dcer.

Jsem rád, že mohu být doma v kruhu rodiny. Právě dokončuji svou autobiografii, která nakonec vyjde až zpočátku jara příštího roku. Před pár dny jsme dotočili záběry pro celovečerní dokumentární film o mém životě a přidávám i fotografii, která vznikla při natáčení.

Váš Karel

Poslechněte si, co Mistrovi přejí jeho kolegové a kamarádi:

Zdroj: Facebook Karel Gott

0