Karel Gott? Naprosto špatná pracovní morálka

Autor: Jan Čížek

Karel Gott | Foto: Stanislav Tereba
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Do kin vstupuje 15. října film o fenoménu Karel Gott. Zpěvák nás proslavil po celém světě. „Vždy jsem dělal Praze i celé zemi dobrou vizitku a nikdy jsem naši vlast nezapomněl ve světě zmínit“. I to patří k profesionalitě umělce. Fanoušci na Mistrovi jeho lidský přístup oceňovali po celou jeho kariéru a stáli při něm i v dobách nejtěžších. A to nejen v časech jeho vážné nemoci, ale také na přelomu let 1989, v době, kdy se vůbec nevědělo, kudy se bude naše populární hudba ubírat a zda bude o umělce zájem.

Karel Gott byl díky své profesionalitě, umu, jednání s lidmi natolik oblíben, že o konci jeho kariéry nebylo možné vůbec uvažovat. Svoji „pracovní morálku“ stejně jako své kvality vypracoval do hvězdných rozměrů.

Film, kterého se jeho hlavní hrdina již bohužel nedožil tak zachycuje nejen jeho slávu, ale také soukromí život. Tvůrce filmu nechal Karel Gott pohlédnout do své duše, pocitů, a to i přesto, že celý život byl zastáncem pravidla: „Nikdy nedám na sobě znát strach, nejistotu či obavy z prázdného sálu“. I v nejtěžších chvílích svého života se snažil o odlehčení situací, o humor i nadsázku.

Podívejte se na upoutávku a zavzpomínejme na člověka, který stmeloval lidi, rozdával radost i sebe do posledního možného okamžiku s úctou a noblesou sobě vlastní.

Video: Bontonfilm.cz

0