Jan Pirk: Virus nepozná, kolik lidí sedí u stolu

Alena Hájková

MUDr. Jan Pirk | Foto: Miloš Kraus
Facebook
Twitter
WhatsApp
Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Respektovaný lékař miluje sport, který ho udržuje ve skvělé kondici. Svůj diář má už teď plný téměř rok dopředu. Nechybí v něm ani plavání, kterému se věnuje pravidelně jednou týdně. S kým stráví Vánoce a jak bude relaxovat o svátcích, jak vnímá covidová nařízení, prozradil Jan Pirk magazínu VIPosobnosti.cz.

Lékař Jan Pirk má svůj čas naplánovaný téměř po minutách. Před Štědrým dnem přijímá jedno přání za druhým, a to nejen od přátel, ale také svých pacientů.“Teď mě čekají dvoje Vánoce. 23.prosince budeme u jednoho syna, na Štědrý den s manželkou a druhým synem. Hned potom odjíždíme na hory do severních Čech. Tam strávíme i Silvestra“, říká kardiolog, který má na tento čas naplánovanou tůru i běžky. „Málokdy už vydržím do silvestrovské půlnoci. S manželkou a přáteli si připijeme dříve. Budeme s našimi přáteli, kterých mám opravdu hodně. A nejlépe se cítím mezi obyčejnými lidmi,“ dodává Jan Pirk.

Čtěte také: Proč je láska stres? Nejen na to odpověděl srdcový král Jan Pirk

Ten je v poslední době viděn v médiích jako odpůrce covidových opatření. „Překvapila mě nová dnešní nařízení. Čtyři lidi u stolu. Viru je přeci jedno, kolik jich u něj sedí. Doufám, že s jarem toto vše skončí. Také by se chtěl ve zdraví a klidu dožít svých 74. narozenin,“ prozrazuje jedno ze svých přání pro příští rok. „Mrzí mě, že jsou k sobě lidé neohleduplní, arogantní a někdy ani pro ránu nejdou daleko, a to i v této vánoční době,“ přesto věří, že v příštím roce se nejen covidová situace, ale také mezilidské vztahy zlepší.

 

0
Přidat na Seznam.cz