Galavečer v kleci. Před natěšenými fanoušky se představí také několik známých tváří

Jan Čížek

Karlos Vémola | Foto: Oktagon MMA
Facebook
Twitter
WhatsApp
Picture of Alena Hájková
Alena Hájková

Redaktorka

Už se to blíží, v sobotu 13. listopadu se uskuteční v pražském Kongresovém centru galavečer organizace I Am Fighter – IAF 3. Vrcholem bude mezinárodní souboj mezi zkušeným Francouzem Konmonem Dehem (10-8) a čínským „Lukášem“ Lü Kaiem (6-2).

Legendární místo – legendární turnaj? Startovka IAF 3 naznačuje, že by tomu tak skutečně mohlo být. Galavečer čítající celkem čtrnáct zápasů, který odstartují talentovaní junioři, by měl postupně gradovat. V kleci se před natěšenými fanouškům představí také několik známých tváří, kteří naplňují hlavní vizi organizace vedené Petr „Pínem“ Ondrušem a Ondrou Pálou: „Chceme dělat to, co nás baví a zároveň tím pomáhat těm, kdo bude mít zájem. Pěkné večery pro lidi, rozvíjet mladé amatéry a dávat možnosti ke zdokonalování.“

Důkazem místo slibů budiž například Steven Krt a František Bočáň. Oba loni prošli veleúspěšnou amatérskou sérií IAF Streetfighter, aby nyní na IAF 3 odstartovali profesionální kariéry. A rovnou vzájemným soubojem. Ještě před nimi budou bojovat David Velíšek s Jaroslavem „Číňanem“ Poborským. Oficiálně uváděný profesionální rekord 42letého českého veterána čítá na 79 zápasů (neoficiálně jich má na kontě 110), několik z nich nasbíral právě i v Kongresovém centru. Jen tak mimochodem, v letech 2007 a 2008 stihl pokaždé po deseti zápasech. Tedy porci v současném moderním MMA nemyslitelnou. Řada příchozích bude pochopitelně zvědavá také na výkon výstředního Filipa Grznára, kterého snad není třeba představovat. Jeho soupeřem bude Jaroslav Oláh.

Napodruhé by mělo konečně dojít na souboj velezkušené Petry Částkové s Aitanou Alvarezovou, ve kterém bude chtít česká bojovnice jistě ukázat, že si smlouvu s organizací Bellator MMA zaslouží, byť ji nedávný zápas s Elinou Kallionidovou bohužel výsledkově vůbec nevyšel. Posledním předzápasem pak bude střet neporažené Polky Karoliny Sobekové s domácí hvězdou bojové scény Martinou Jindrovou. Také ta se stejně jako Částková vrací po nedávné prohře. A také ta se vrací proti velmi kvalitní soupeřce. Vrcholem večera pak bude souboj ve váze do 66 kilogramů mezi Konmonem Dehem a Lü Kaiem. Druhý jmenovaný, který by se měl na jaře příštího roku představit v prestižní Dana White’s Contender Series žije už nějaký ten pátek v Česku, s manželkou Katkou jsou v očekávání prvního potomka. A dát synovi do vínku coby dárek vítězství? Lze si přát více?!

A přestože vláda v pátek zpřísnila opatření pro návštěvu hromadných akcí nad 1000 lidí, nová pravidla platí až od 22. listopadu. Pro vstup na galavečer IAF 3 tak všem neočkovaným stačí aktuální antigenní test, pokud byste si jej nemohli zajistit dopředu, u Kongresového centra bude připravena mobilní testovací středisko. Tak neváhejte, lístky pomalu mizí, ale stále jsou k dispozici. Koupit je můžete na goout.net, nejlevnější už za 590 korun, nejdražší pak za 1090 korun. Přímý přenos galavečera pak bude živě vysílat O2 TV Sport.

STARTOVNÍ LISTINA IAF 3:

1. junioři – K1 v malých rukavicích: Filipo Giovani Marchesini vs. Artiom Rata
2. váha do 70 kg: Josef Šromek vs. Jakub Krtil
3. váha do 61 kg: Mike Juřík vs. Dominik Toporcer
4. váha do 68 kg: Šimon Krajník (SVK) vs. Tomáš Holeček
5. váha do 70 kg: Tomáš Mudroch vs. Sungat Kharzian
6. váha do 93 kg: Matyas Viszlay (SVK) vs. Daniel Ligocki
7. váha do 100 kg: Jaroslav Oláh vs. Filip Grznár
8. váha do 77 kg: David Velíšek vs. Jaroslav Poborský
9. váha do 84 kg: Enriko Koterba (SVK) vs. Matěj Daněk
10. váha do 77 kg: Steven Krt vs. František Bočáň
11. váha do 68 kg: Mario Brezovský (SVK) vs. Josef Štummar
12. váha do 57 kg: Aitana Alvarez (Šp.) vs. Petra Částková
13. váha do 68 kg: Karolina Sobek (Pol.) vs. Martina Jindrová
14. váha do 66 kg: Konmon Deh (Fr.) vs. Lü Kai (Čína)

0